Zhrozený nemecký mainstream: Putinovu vojnu podporuje čoraz viac Rusov – dokonca už 86 percent

09.09.2023 23:23

Západ bol absolútne presvedčený o tom, že svojimi (nezmyselnými a nepremyslenými) sankciami Rusko ekonomicky zničí a že Rusi sa odvrátia od svojho prezidenta Putina a že v krajine vypuknú také nepokoje, že sám odstúpi, alebo v inom prípade, že ho odstavia generáli, ktorí sa proti nemu vzbúria.  

Nič z toho sa však nenaplnilo a sankcie sa ukázali ako bumerang a ničili oveľa viac európsku ekonomiku ako ruskú.

 

Včera nemecký mainstream sklamane  informoval svojich čitateľov o tom, že Vladimír Putin užíva u Rusov takú obrovskú priazeň, že  mu to každý západný prezident a či premiér môže len závidieť.

V ďalšom uvádzam v skrátenej forme, čo písal tento mainstream:

 

„Keď sa vo februári 2022 začala vojna na Ukrajine, tak Európa a celý svet boli šokovaní. Väčšina ruského ľudu bola o nič menej prekvapená – ani Rusi nečakali, že sa to stane, a zdesene počúvali Putinov prejav. Oznámil „špeciálnu vojenskú operáciu“ proti Ukrajine. Takto Kremeľ opisuje vojnu dodnes.

 

Prvé protesty proti Putinovi vypukli už v noci po jej vyhlásení. A 24. februára 2022 Rusko zaútočilo na Ukrajinu.

 

Tisíce ľudí, väčšinou mladých, vyšli v Rusku do ulíc proti vojne, ktorú im nanútil Kremeľ. V rukách mali nápisy „Nie vojne“ a „Putin by mal ísť“. Odvážny čin vzhľadom na to, že protivládne demonštrácie nie sú v Rusku tolerované. Došlo k zatýkaniu, obmedzovaniu slobody a nezákonnému správaniu voči pokojným demonštrantom (mainstream úplne zabudol, ako spolu s nemeckými politikmi štval proti pokojným demonštrantom, ktorí odmietali drastické korona-opatrenia štátu a ako boli pranierovaní za škodcov spoločnosti).

 

V Rusku sa protestovalo sa až do marca. Teraz sa však nálada v Rusku zásadne zmenila. Nezávislý inštitút pre výskum verejnej mienky, Levada Center, zistil, že 75 percent respondentov súhlasi s krokmi Ruska na Ukrajine. V Moskve je súhlas vyšší, približne 80 percent súhlasí s postupom proti Ukrajine. Tento názor zastávajú najmä muži. Medzi ľuďmi, ktorí tvrdia, že televízia je ich hlavným zdrojom informácií, je toto číslo až 86 percent.“

 

Prosystémová nemecká zahraničná korešpondentka v Moskve Ina Ruck sa v ARD snažila tieto čísla Nemcom „vysvetliť“ tak, že priam kŕčovite tvrdila a upozorňovala na to, že v súčasnom stave Ruska je ťažké robiť spoľahlivé vyhlásenia, lebo vraj je to krajina, kde ak poviete niečo zlé, tak sa dostanete do väzenia. Povedala, že sa domnieva, že veľká časť ľudí na takéto otázky od prieskumníkov odpovedá tak, aby sa ochránili a nepovedia pravdu o tom, čo si naozaj myslia.

 

Na záver rozhovoru v ARD však povedala niečo svojím spôsobom celkom nepochopiteľné, čím úplne poprela svoje predošlé tvrdenia:

 

„Väčšina Rusov je podľa mňa skutočne za politiku Putina a jeho vlády na Ukrajine.“