Západ len zavádza, keď hovorí o humanite a ľudských právach. Turecký Afrín

27.03.2018 15:54

Bude sa turecko-kurdská vojna odohrávať aj v Nemecku?

Skvelým príkladom toho, čo stojí v nadpise, je Nemecko. V boji proti ISIS v severnom Iraku vypomáhalo svojho času Kurdom vojenskou technikou i vojakmi Bundeswehru, ktorí ich zaúčali ako zaobchádzať s nemeckými zbraňami. Berlín udržiaval úzky kontakt s veliteľmi Kurdov i s ich politikmi a neustále hovoril o povinnosti Nemecka im pomáhať a chválil sa ako sa zasadzuje za ich ľudské práva.

Teraz o niekoľko rokov neskôr Berlín tých istých Kurdov – medzi nimi sú nielen moslimovia, ale aj kresťania a jezidi - nechá bez mihnutia okom ničiť a vraždiť v Afríne a v celom okolitom regióne. A ich dobyvateľmi a vrahmi sú bojovníci ISIS pod vedením Erdoganovych vojakov.

Nemecko tak samo aktívne napomáha, aby takto pribúdali státisíce nových utečencov, v tomto prípade Kurdov, ktorým Erdogan berie a rozbíja bombami ich vlasť.

Bolo možné tejto brutálnej genocíde kurdského národa zabrániť – stačilo vyslať do Afrínu armádu NATO  a dať tak Erdoganovi jasný signál.

NATO je však zamerané len proti Rusku a spolu s EÚ sa len prizerá dobre zadokumentovaným vojnovým zločinom bojovníkov ISIS a Turkov v Afríne.

Sú to tí istí bojovníci, ktorí vládli v Mossule a ďalších mestách Islamského štátu, teraz len vymenili uniformy a zástavy.

Erdogan len luhal, keď ešte minulý rok tvrdil, že Západu účinne pomáha poraziť ISIS.

Turecko je agresorom na území cudzieho štátu a Západ k tomu len „vznešene“ mlčí – neorganizuje žiadne sankcie proti nemu, ako v prípade Ruska, keď si vzalo naspäť svoj Krym, ktorý je pre Rusov posvätnou ruskou zemou, tak ako je pre kresťanských Srbov Kosovo Pole, ktoré mu zločinecky vytrhlo NATO a darovalo ho moslimským Albáncom.

Pritom Afrín je len začiatkom chystanej obrovskej ofenzívy Erdogana, ktorý chce znova Veľké Turecko – Turecko Osmanské. To už nie je len jeho sen – to je realita, o ktorej otvorene hovorí. Afrín bol súčasčou Osmanskej ríše a tak isto aj veľká časť Gr´=ecjka a všetky grécke ostrovy. Erodagna si bude čoskoro nárokovať na Krétu i na celý Cyprus – Afrin je len začiatkom, príde na rad potom Grécko?

Kto niečo také vylučuje, tak nech sa informuje o tom, ako Turecko už teraz vojensky provokuje Grécko.

Hanba USA, ktoré tiež nič proti Turecku nepodniknú, lebo si tam chcú podržať dôležitú vojenskú základňu a rovnako hanba Berlínu, ktorý toleruje každé ilegálne prekročenie hraníc Nemecka a vyzdvihuje pritom svoju ľudskosť a humanizmus, ale zároveň sa len prizerá mlčky ako tureckí vojaci, spoločne s bojovníkmi ISIS  strieľajú do hláv zajatých kurdských bojovníčiek a kopú nohami do ich vyzlečených mŕtvych tiel a sa pritom divoko smejú a vyspevujú.

Erdogan to všetko dobre vie – kto o tom pochybuje (je potom naozaj len naivný hluák), nech si pozrie fotky, kde je spoločne so svojimi prívržencami neofašistickými  „Sivými Vlkmi“, ktorých zdraví ich fašistickým „vlčím“ pozdravom.

Niečo podobné by bolo, keby Horst Seehofer pozdravil svojich ľudí z CSU hailovaním. Možno si predstaviť ako by na to pobúrene reagoval svet. Z Berlína ani Bruselu však nepríde voči Erdoganovi ani jediné slovo odsúdenia. A „sultán“ z Bosporu vyčína beztrestne ďalej podľa svojich predstáv.

Toto je už čistý neofašizmus, ktorý pracuje na renesancii osmanského imperializmu a na získaní Blízkeho Východu a Európy, a to pod zástavou sunitského islamu.

Demokracia je len – ako to Erdogan vyhlasuje pred svojimi prívržencami –  vlakom, na ktorý nastúpi jeho AKP a využije ho pre svoje ciele, aby potom bol odstavený na slepú koľaj.

V tejto situácii, ktorá je pre Európu životunebezpečná by EÚ mala prerušiť s Ankarou diplomatické styky, prestať jej posielať zbrane a miliardy eur. Namiesto toho zhoršujeme ďalej vzťahy s kresťanským Ruskom a pokorne sa klaniame islamskému Turecku. A Nemecko si vlastnou hlúposťou a zbabelosťou voči Ankare vyrobilo ďalší veľký problém:

Kurdi a Turci žijúci v Nemecku už zvádzajú boje medzi sebou v nemeckých mestách.

Viac hlúposti v politike ani nie je už možné.

Na záver ešte niečo, čo nie je všeobecne známe. V Nemecku žije oficiálne milión Kurdov. V skutočnosti je ich ale do dvoch miliónov. Títo neoficiálni Kurdi sú v Nemecku pokladaní za Turkov, lebo majú turecké mená. Kurdi nesmú mať v Turecku žiadne kurdské priezviská. Skutočných Turkov je v Nemecku 3, 5 miliónov a z toho je okolo 80 percent prívržencov Erdogana. Potenciál na vzájomnú vojnu v Nemecku je teda vysoký.

Takže „gute“ Nacht Deutschland a „gute“ Nacht aj Európa. Turci majú u nás zelenú.

Semafór tak nastavili politici z Berlína pre celú EÚ, a to proti vôli občanov!