„Záhadné“ mlčanie Demokratov voči Trumpovi a jeho politike! Kde sú ich protesty a demonštrácie? - pýta sa zadivene časť občanov, ktorí ich volili. Nevedia, že na vine je Obama!
09.03.2025 12:17V roku 2016 proti prezidentovi Trumpovi protestovali tisíce ľudí a samozrejme aj všetci reprezentanti Demokratov a poštvali proti nemu justíciu i FBI!
Momentálne je však v tomto smere úplné ticho a aj zo strany Demokratov neprichádza voči nemu fakticky žiadny odpor. Prečo je to tak? Nechápu to ani protitrumpovskí Európania a ich politici.
A po škandále medzi Donaldom Trumpom a Volodymyrom Zelenskym v Bielom Dome nastala u nich úplná hrôza a zachvátilo ich veľké zdesenie.
Kde sú však teraz protesty proti prezidentovi Trumpovi v USA? Čo si ľudia, a najmä Demokrati, myslia o tom, že sa prezident Trump priklonil ku Kremľu?
Svojou absenciou v protestoch proti prezidentovi sú extémne nápadní práve opoziční Demokrati. Patria sem prominentné mená ako Barack Obama, Kamala Harris, Bill a Hillary Clintonovci. Tiež mladšie nádeje strany, vrátane guvernéra Kalifornie Gavina Newsoma mlčia a neprotestujú.
Hlavným dôvodom zdržanlivosti bývalého prezidenta Baracka Obamu je to, že sa nedávno objavilo v sociálnych sieťach staré video, v ktorom bagatelizoval nebezpečenstvo (ktoré teraz je neustále omielané ako hlavná mantra protiruskej politiky Demokratov), ktoré predstavuje Moskva.
Po ruskej invázii na Krym vtedajší prezident Obama povedal, že "Rusko je len regionálna mocnosť, ktorá nie je silná a nepredstavuje hrozbu pre národnú bezpečnosť USA." Republikáni si mädlili ruky od radosti a teraz pri každej príležitosti opakujú, že Demokrati už nemôžu prezentovať dôveryhodné argumenty proti Trumpovej politike Ruska.
Demokratický stratég Paul Begala ospravedlňuje neochotu k protestom proti Trumpovi tým, že „bývalý viceprezident a všetci ostatní Demokrati vedia, že Trumpa aj tak nemôžu spomaliť a či dokonca zastaviť“.
Na druhej strane Newsom, ktorý je považovaný za prezidentského kandidáta Demokratov pre rok 2028, pred niekoľkými týždňami rozvinul červený koberec pre Trumpa, keď prezident navštívil Kaliforniu počas ničivých požiarov.
Trump prisľúbil veľkorysú federálnu pomoc najväčšiemu americkému štátu a Newsom vo svojej úlohe guvernéra si teraz nemôže dovoliť prezidentovi „šliapnuť na prsty“ a atakovať ho.
Okrem toho medzi širokou verejnosťou občanov USA, takmer bez ohľadu na to, či už sú prívržencami Demokratov alebo Republikánov, je apatia voči Ukrajine a Európe vo všeobecnosti tou najdominantnejšou emóciou.