Záhadné lety ruských lietadiel do Venezuely! K.Cséfalvajová potrebuje rozhovor s Madurom

01.02.2019 23:44

V stredu priletelo z Moskvy do Venezuely veľké dopravné lietadlo, v  ktorom pri plnom vyťažení sedí 500 pasažierov. V tomto prípade v ňom nesedel ani jediný. Na druhý deň  pristalo vo Venezuele veľké cargo-lietadlo z Moskvy a bolo tiež prázdne. Obe lietadlá sa medzičasom vrátili naspäť do Moskvy.

Nemenované venezuelské zdroje uvádzajú, že to neboli jediné lietadlá z Ruska, ktoré v týchto dňoch pristávali vo Venezuele.

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov k tomu povedal stručne len toľko, že Rusko je ochotné prispieť na vyriešenie súčasnej zložitej situácii vo Venezuele akýmkoľvek spôsobom, ale bez toho, aby sa miešalo do vnútorných záležitostí krajiny.

Z Moskvy prišla aj informácia, že lietadlá neboli poslané v žiadnom prípade preto, aby sa ruskí diplomati pôsobiaci vo Venezuele vrátili naspäť. To je všetko, čo Moskva k záhadným letom do Venezuely oficiálne oznámila.

A tak možno o veci len „špekulovať“. Čo na tomto mieste ale neurobím.

Prezident Maduro sa k záhade ruských lietadiel vyslovil nepriamo, keď povedal:

„Pred niekoľkými dňami som hovoril s Vladimírom Putinom o zintenzívnení spolupráce našich krajín. Týka sa to predovšetkým ekonomiky, obchodu, plynu, ropy a samozrejme aj vojenskej oblasti.“

Ani Moskva a ani Peking nezasahujú vo Venezuele a ani nič jej nenariaďujú, ako to robia USA a niektoré krajiny EÚ. To je len deštruktívne a nič to nerieši. Chcú prezidenta Madura odstaviť podobne ako to urobili v Kyjeve a dostať bohatstvo Venezuely do svojich rúk.

A je úbohé a nezodpovedné, ak istá pani Katarína Cséfalvayová nezmyselne hovorí za celé Slovensko, že by malo uznať Guaidoa za dočasného prezidenta Venezuely. Jej „argumenty“ nie sú ničím iným len devótnym opakovaním toho, čo nezodpovedne v tejto veci vychádza z Berlína, Paríža a Bruselu. Nehovorí vôbec nič rozumné a už vôbec nie konštruktívne.

Táto pani nemá nijaké osobné skúsenosti s Venezuelou. A nie je odborníčka na pomery v krajinách latinskej Ameriky.

Na základe toho, čo povedala v tejto veci v slovenských médiách, veľmi pochybujem, že by poznala dejiny tohto kontinentu a vedela napríklad niečo o úbohom živote los campesinos, ktorí boli dlhé desaťročia len neľudsky vykorisťovaní domácou oligarchiou.

Dokonca aj časť katolíckej cirkvy v latinskej Ameriky neohrozene bojovala za ich práva a za sociálnu spravodlivosť. Ako napr. arcibiskup Romero, ktorý bol preto zavraždený. Aj Guaido patrí práve k takým bezohľadným ľuďom, proti ktorým neohrozene bojoval Oscar Romero.

O boji Huga Chaveza proti vplyvu zahraničných koncernov a za oslobodenie Venezuely zrejme táto mladá karieristka (za každú cenu) nič nevie alebo nechce vedieť.

Ak Katarína Cséfalvayová podporuje zvrhnutie legitimného prezidenta Venezuely a zároveň sa dožaduje uznania uzurpátora moci Juana Guaidoa, tak je možné jej sprostredkovať rozhovor s hovorcom prezidenta Madura. Aby sa tak dozvedela veci, ktoré ešte nikdy v živote nepočula. A ktoré jej taký samozvanec (ktorý pôjde aj cez mrtvoly), ako je Guaido, nikdy neprezradí a rozhodne sa nimi ani nepochváli!