Washington robí tlak - Nemecko si nesmie vziať svoj zlatý poklad z USA

07.12.2014 11:45

Čoraz viac EÚ- štátov si chce vziať svoje zlato z amerického "skladu zlata". Aj Nemecká centrálna banka , Bundesbank, má ten úmysel. Nemecký zlatý štátny poklad, uskladnený v trezoroch USA, obnáša 1 536 ton. Nemcom sa však podarilo minulý rok dostať naspäť od Američanov len smiešnych 5 ton svojho zlatého pokladu. Naproti tomu Holaďania dokázali zo svojho štátneho pokladu dostať naspäť z USA za veľmi krátky čas až 122 ton zlata. Nemci majú ešte tento rok dostať z USA údajne okolo 30 ton zo svojho zlata, hoci by veľmi chceli všetko. Čo sa tak za tým môže skrývať? Oficiálne to vraj znemožňujú nejaké logistické problémy, že Nemci dostávajú svoje zlato naspäť len v minimálnych množstvách.

Max Otte, nemecký profesor ekonómie, patrí k malej skupine ekonómov, ktorí si zachovali istú nezávislosť od klamstiev USA v oblasti ekonomickej a finančnopolitickej problematiky a hovoria o istých veciach otvorene a pravdivo. Kritizuje aj americkú finančnú politku ohľadne zlata a vidí ju v súvislostiach s hegemoniálnou mocenskou politikou Washingtonu. Násilné držanie zlata iných štátov v USA a predovšetkým obrovského nemeckého štátneho zlatého pokladu, je podľa profesora Otteho len vytváraním ekonomickej a politickej závislosti. Týmto spôsobom je Nemecko a EÚ vtlačené a vohnané do ďalšej závislosti a servilnej poddajnosti voči USA.

 

Môj komentár:

 

Tu v podstate je jediným komentárom len to, že USA si dovoľuje nielen maximálnu rozpínavosť a nadutosť voči Rusku, ale že nehanebným spôsobom dostalo aj svojich spojencov len do pozície , ktorá sa úplne podoba situácii stredovekých vazalov voči premocnému kráľovi.