Washington chce vnútorne oslabiť nielen Rusko, ale predovšetkým aj Čínu

30.03.2014 00:18

Čína sa stala ekonomickým titanom a Spojeným Štátom hrozí, že by ich už čoskoro mohla predstihnúť ako exportéra číslo jedna vo svete. Devízové rezervy Číny predstavujú neuveriteľnú sumu 3,5 biliónov dolárov. Keby nebolo Číny, bol by Washington už dávnejšie zbankrotoval. Kapitál Pekingu, ktorý bol investovaný v USA, presahuje obnos jedného bilióna dolárov. Čína sa preto z pohľadu USA stala prekážkou budúcej svetovej hegemónie, o ktorú sa usilujú tajní vládcovia Washingtonu, ktorí dirigujú z úzadia Obamu, spolu s militaristickými štruktúramí krajiny neobmedzných možností, ako sa Američania sami s obľubou titulujú. Tieto kruhy plánujú zasadiť čínskej ekonomiky ťažké údery, aby ju oslabili:

a, menovú vojnu proti sile renmimbi (jednotka čínskej meny = 0, 11 euro)

b, získanie kontroly nad čínskou energetikou

c, zneužitie potravín ako zbrane - zavedenie Fast Food potravín na čínsky trh, ktoré budú kontaminované istými látkami

d, do Číny exportovať lieky a očkovacie séra, ktoré budú skryte poškodzovať zdravie obyvateľstva

e, mediálna vojna proti Čine - destabilizovanie a narúšanie interných informácií v Číne prostredníctvom Googla, You Tube a Facebooku 

 

Washington naďalej nebezpečne zvyšuje napätie v teritoriálnych sporoch v Juhočínskom mori. Vyslovil výstrahu Číne pred jej údajne revanšistickými snahami, čo by mohlo spôsobiť podobnú situáciu akou je krymská kríza. Túto výstrahu uviedol vo svojej reči v stredu v Džakarte, v rámci medzinárodnej vojenskej konferencie, hlavný veliteľ pacifickej americkej flotily, admirál Harry Harris za prítomnosti čínskych delegátov.

 

Môj komentár: 

 

Pozadie uvedených zámerov Spojených Štátov je ľahko identifikovateľné. Myslenie tých, ktorí zo zákulisia určujú smer americkej politiky sa riadi podľa "vzorca":

My nemáme nijakých trvalých priateľov, ale ani trvalých nepriateľov, my máme len naše trvalé záujmy a predstavy a tie konzekventne presadzujeme, a to za každú cenu a voči komukoľvek, kto nám ich bráni realizovať. 

Bezohľadnosť a brutálnosť americkej politiky je tiež trvalá a nemenná záležitosť a táto jej orientácia sa od 2. svetovej vojny nezmenila ani o milimeter. Pritom je úplne jedno, či je prezidentom USA člen strany demokratov alebo republikánov. V predvolebnom boji zahrajú prezidentskí kandidáti americkému národu  - ktorý je extrémne patetický a miluje povrchné, ale patrične emocionálne šou - svoje obvyklé divadielko, kde na seba vystreľujú ostré šípy a krasorečnícky tárajú svoje šoumenské nezmysly, avšak po zvolení je každý z nich poslušným nástrojom tých, ktorí sú režisérmi tajných zámerov americkej politiky.