Vo Frankfurte sa konali masové protesty proti Európskej centrálnej banke - ECB

18.03.2015 11:26

V pondelok protestovali vo Frankfurte n. M. príslušníci Blockupy (Aktionsbündnis) proti oficiálnemu otvoreniu Európskej centrálnej banky. Pritom prišl k ťažkým zrážkam medzi  nimi a políciou v okolí novej budovy ECB, ale aj v centre Frankfurtu.


Bolo zapálených sedem policajných vozidiel. Podľa hovorkyne frankfurtskej polície bol počet demonštrantov niekoľko tisíc. Nasledovať majú v priebehu týždňa dalšie demonštrácie a verejné prejavy proti ECB. Ich cieľom je rušiť oficiálne oslavy z príležitosti otvorenia ECB.

 

Môj komentár:

 

Dôvod masových protestov vo Frankfurte, ktoré organizuje Blockupy, je pochopiteľný a plne akceptovateľný. Členovia Blockupy robia ECB a jej finančnú politiku zodpovednú za to, že dochádza k čoraz väčšiemu rastu biedy a mizérie vo veľkých častiach Európy a s týmto názorom sa zhoduje aj názor prevažnej časti obyvateľov EÚ. Je provokáciou a hanbou EÚ, že na zbytočné a absolutne nepotrebné oslavy ECB sa jednorázovo vyhodia milióny eur, keď mnohí  obyvatelia EÚ  trpia biedou a nedostatkom.