Vážne varovanie: Keď sa už aj nemecká ministerka obáva všeobecného ohrozenia práv žien v Nemecku migrantami

28.05.2018 20:47

V Európe je to už naozaj veľmi povážlivé so slobodou sveta kresťanov, ktorým tento kontinent patrí, keď v renomovanom Tagesspiegli vyjadrila celkom otvorene svoje obavy Julia Klöckner, ministerka CDU z vládneho kabinetu Merkel.

Jej výpoveď musí byť predovšetkým pre ženy Európy výstrahou a zároveň aj signálom, že v dôsledku prívalu (ktorý neutícha a podľa   všetkého sa bude ešte vicac stupňovať) migrantov na náš kontinent sa musia pripraviť na to, že ich ženské práva, o ktoré dlho bojovali, sú už teraz extrémne ohrozené.

Najmä ak existuje strana Zelených v Nemecku, v ktorej renomované  funkcionárky takéto výstrahy cynicky odmietajú a označujú ich za prejavy nepriateľstva voči migrantom.

Klöckner povedala o.i. aj nasledovné: „Úspech integrácie migrantov závisí rozhodujúco od žien  a predovšetkým od toho, akú rolu zohrávajú v spoločnosti. Migranti prinášajú k nám zo svojich extrémne patriarchálnych krajín svoj typický postoj k ženám. A ten vzťahujú nielen na ženy vo svojej rodine, ale na všetky ženy, teda aj na tie, ktoré im „nepatria“.

Ministerka povedala aj to, že práve v tejto situácii, keď k nám húfne prichádzajú migranti, ktorých prúd sa nezastaví a bude len zosilnievať, je mimoriadne dôležité robiť všetko pre ochranu a upevňovanie práv našich európskych žien.

Toto bola v podstate neobyčajne ostrá a neúprosná kritika kancelárky (aj keď v nej jej meno Klöckner nevyslovila), ktorá nereagovala ani jediným slovom na vyjadrenia svojej ministerky, ktorá už na začiatku migračnej vlny bola jej „tichou“ kritičkou.

Každý na Slovensku, kto sa snaží zosmiešňovať kritikov islamu (sú to najmä isté médiá) a jeho brutálneho mužského mačizmu v postoji k ženám, tak toho vyjadrenia ministerky Klöckner usvedčujú z totálnej neznalosti princípov islamu, na ktorých sa zakladá vzťah muža a ženy, alebo z úmyselného klamania verejnosti.

Je tragédiou našich dní, že sme pripustili to, že kancelárka mohla robiť takú utečeneckú politiku, ktorá ženy Európy dostala do stavu ohrozenia, a to tak telesného, ako aj do stavu, kedy sú nemeckou ministerkou vyzývané k tomu, aby znova začali bojovať o svoje práva, ktoré sa zdali byť už dávno samozrejmé! 

Ešte pripomeniem, že pokiaľ to isté čo teraz hovorí ministerka z CDU, už dávno tvrdila AfD, tak médiá i "merkelovci" oznamovali celému svetu, že ide len o extrémny pravicový populizmus a o nenávisť voči moslimom a moslimským migrantom.