V sobotu bola znásilnená žena v nemeckom meste Fürth mužom, ktorý ju k sexu prinútil s nožom v ruke

05.11.2018 19:33

V sobotu 3. novembra ráno bola 50 ročná žena na prechádzke v mestskom parku vo  Fürthe. Park je veľmi rozľahlý a bolo v ňom v tom čase málo  ľudí. Keď prišla na miesto, kde boli pri chodníku, po ktorom kráčala, husté kroviny, tak z nich vyšiel muž, ktorý ju s nožom v ruke donútil ísť s ním do kríkov, kde ju brutálne znásilnil. Obvykle tam prechádzajú ľudia, ale žena mala smolu, že práve vtedy, keď ju muž ohrozil, tak v blízkosti nebol nikto.

Policajná hovorkyňa Alexandra Federl informovala lokálne média, že znásilnená žena mala šťastie aspoň v tom, že krátko potom, ako ju pachateľ začal znásilňovať, sa k miestu blížila skupinka ľudí, ktorí sa hlasne rozprávali. Keď to muž spozoroval, tak sa dal okamžite na útek. Jeden svedok, ktorý ženu, ľahko poranenú a ležiacu na zemi našiel, hneď privolal políciu. Znásilnená bola v hlbokom šoku a bola prevezená do nemocnice.

Polícia začala hneď s rozsiahlym pátraním po pachateľovi, ale až dosiaľ bez výsledku. Postihnutá žena ho opísala ako tmavého muža, veľmi nízkej postavy, vo veku asi 30 rokov. Niekoľko slov, ktoré vyriekol po nemecky, jej prezradili, že nebol Nemec.

Vyšetrovanie prípadu prevzala kriminálna polícia Mittelfranken.