V piatok bolo Taliansko od severu na juh zablokované – proti korona politike demonštrovali už aj takmer všetky prístavy

17.10.2021 23:15

Bude sa v Taliansku opakovať poľská história? Protesty prístavných robotníkov v Gdansku boli spúšťacím impulzom pádu poľského komunistického režimu.

Korona režim bankára-milionára Maria Draghiho je takpovediac neokomunistickou diktatúrou a otriasajú ňou čoraz viac protesty Talianov. Útok proti zelenému očkovaciemu pasu sa začal v piatok ráno v prístave Terst na severe krajiny, postupne sa pridávali k protestnej štafete v rýchlom slede prístavy Ancona a ďalšie a ďalšie, medzi nimi obrovský prístav v Janove a v Gioia Tauro, i prístav blízko Ríma – Civitavecchia,.....

Blokovanie prístavov spôsobilo narušenie logistiky – nákladné autá nemohli v prístavoch tovary vykladať ani nakladať. V piatok ale nedemonštrovali v Taliansku len prístavní robotníci, ale sa k nim pripojili občania z najrôznejších povolaní a aj študenti v Ríme, Miláne, Florencii, Bologni, Turíne a ďalších mestách. Všade bola polícia v pohotovsti a aj zasahovala. Konali sa protestné zhromaždenia proti zelenému pasu aj na letiskách, na železničných staniciach, na veľkých križovatkách, pred vchodmi do veľkých firiem, atď.

Oči „všetkých“ Talianov boli a sú upriamené na robotníkov a zamestnancov v prístave Terst. Títo odmietli ponuku vlády, aby sa nechali testovať zadarmo. 40 percent z 952 pracovníkov prístavu nie je očkovaných a všetci budú blokovať prístav až dovtedy, kým vláda nezruší zelený očkovací pas v celom Taliansku.

To je vyhlásenie „vojny“ vláde milionára Draghiho. Následne vyhlásila Národná organizácia prepravných podnikov Talianska (Trasportiunito), že v 98 000 talianskych prepravných podnikoch prestane pracovať niekoľko desaťtisíc vodičov – to spôsobi vážne ochromenie početných sektorov ekonomiky a samozrejme takmer aj celej logistiky.

Príde k obrovským stratám v mnohých sektoroch produkcie a k veľkým spozdeniam prepravovaných tovarov a priemyselných dielcov, súčiastok a surovín pre priemysel. Ak sa celkové spozdenie vyjadrí v hodinách meškania, tak to bude viac ako 320 000 hodín denne oproti stanovenej dennej norme.

Postihnutá touto situáciou bude aj verejná doprava, kde je tiež mnoho tisíc pracovníkov odmietajúcich očkovanie a tiež utrpí aj agrárny sektor, kde len na poliach pracuje minimálne 100 000 neočkovaných osôb – všetci tí prestanú pracovať.

Hovorca odborovej organizácie Serviziounito varuje vládu, že zelený očkovací pas spôsobí veľkú hodpodársku katastrofu.

Aj v talianskej polícií zavládol veľký nepokoj, lebo tisícky policajtov odmietajú očkovanie, takže nesmú pracovať, čo je pre vládu kontraproduktívne, lebo jej budú chýbať v „boji“ proti obrovskej mase Talianov, ktorí sa nechcú očkovať a ignorujú nariadenia vlády.

Po prvý raz demonštrujú proti zelenému pasu dokonca aj príslušníci talianskeho vojenského letectva. V piatok o siedmej ráno začali blokádu základne Sigonella.

Ak Draghi neurobí vo veci zeleného pasu žiadne kompromisy, tak Taliansku hrozia neobyčajne horúce dni, a to napriek chladnému počasiu. Pritom boj odporcov očkovania sa ešte len začal a bude sa rozširovať a zintenzívňovať.