V Nemecku vyhostia azylanta až keď sa dopustí 50 kriminálnych činov

24.05.2018 23:27

Spolková krajina Bádensko-Württembersko odsunula v stredu do Afganistanu 19 ročného delikventa, ktorý sa dopustil v Nemecku až 50 trestných činov. Včera to oznámilo Ministerstvo vnútra v Stuttgarte. O aké trestné činy išlo, to hovorca ministerstva odmietol špecifikovať.

Je to neskutočným škandálom a zároveň vrcholne nezodpovedným prístupom politikov k ochrane vlastných občanov, že  tisícky azylantov, z ktorých mnohí sa dopustili desiatky trestných činov, sa môžu voľne pohybovať po krajine a až pri extrémne veľkom počte kriminálnych aktov sa pristupuje k pokusom o ich vyhostenie.

Je to výzva a povzbudenie pre ďalších azylantov k tomu, že sa môžu beztrestne dopúšťať istého počtu trestných činov.

V lietadle, ktoré odletelo z Frankfurtu do Kabulu, bolo okrem zmieneného 19 ročného Afgána ešte ďalších 14 vyhostených Afgáncov, ktorí sa dopustili veľkého množstva kriminálnych činov.

Na palube lietadla bolo až 43 policajtov, ktorí delikventov sprevádzali. Z akého dôvodu bolo potrebné také veľké množstvo – takmer traja policajti na jedného kriminálníka – ani k tomu sa ministerstvo nechcelo vyjadriť.

Takýto špeciálny let bol samozrejme finančne nákladný a podľa odhadu odborníka stál okolo 130 000 eur, zaplatených z vrecka občanov.

Od 13. decembra 2016 to bol len trinásty let tohto druhu do Afganistanu a celkove tým Nemecko odsunulo doslova smiešne malý počet kriminálnych Afgáncov, azylantov, do Afganistanu – 234 mužov.

Je to úbohé vysvedčenie nemeckej vlády i nemeckej justície.

A preto si to dovolím označiť po slovensky, že je to nemecké Kocúrkovo. Nie však vtipné a na pobavenie Kocúrkovo, ale také, ktoré občanov ohrozuje a vyvoláva v nich veľké strachy.

Ako som už inde písal, tak tu pripomeniem, že veľký počet Nemcov z dôvodu trvalých obáv a strachov pred kriminálnymi azylantami vyhľadáva psychológov a psychoterapeutov.

Medzi nimi je veľký podiel žien.