Už sa chystá druhá obrovská migračná vlna do EÚ zo subsaharskej Afriky

23.03.2018 22:12

Tvrdí to americký PEW-Inštitút, ktorý robil prieskum v šiestich afrických krajinách. V Senegale, Ghane, Keni, Tanzánii, Nigérii a v Juhoafrickej Republike.

Veľké  množstvo Afričanov má už naplánovanú migráciu do Európy. 44 percent opýtaných zo Seneglu, 42 percent z Ghany a 38 percent z Nigérie sú už pripravení odísť do EÚ.

Na Európu sa tak chystá nová vlna emigrácie z Afriky. V krajinách na juh za Saharou, v tzv. Subsahare žije takmer jedna miliarda ľudí. A v roku 2050 by malo v Afrike žiť podľa prognóz 2,1 miliard ľudí.

Ale prognózy hovoria aj to, že ak vyspelé štáty nepomôžu razantne zmeniť podmienky života v Afrike, tak do roku 2050 odíde odtiaľ 400 až 500 miliónov ľudí. A z nich 90 percent smerom do Európy.

Pracovníci PEW-Inštitútu, ktorí robili tento prieskum, vychádzajú z toho, že z týchto krajín emigruje do Európy už v dohľadnej dobe minimálne 10 percent obyvateľstva. To je približne 100 miliónov.

Je to niečo ako načasovaná bomba, ktorá určite exploduje.

Popri vojnách, terore, biede, ktoré v Afrike vládnu, je ďalším dôvodom emigrácie to, že veľké množstvo Afričanov už má v Európe príbuzných a priateľov a tí ich k emigrácii motivujú i finančne podporujú.