USA išli do Iraku „zaviesť demokraciu“ .Výsledok: Zničená krajina, obrovská korupcia!

07.10.2019 23:43

V Iraku pretrvávajú už viac dní v Bagdade i ďalších mestách masové demonštrácie proti vláde. Len počas šiestich dní bolo zabitých 104 ľudí a 6107 zranených.

Ľudia protestujú predovšetkým proti korupcii, vysokej nezamestnanosti a katastrofálnej infraštruktúre. Demonštrujú najmä mladí ľudia.

Vláda v Bagdade klame, keď hovorí, že za demonštrantami stoja sily, ktoré chcú zničiť už dosiahnuté vymoženosti a demokraciu. Vymoženosti v Iraku neexistujú a práve tak ani demokracia.

Irak je totálne  rozbitá a zničená krajina, a to odkedy do nej Bush nezákonne vtrhol, aby tam exportoval americkú „demokraciu“ a zničil diktátora, za ktorého v Iraku všetko fungovalo a bol tam poriadok a nikto nehladoval.

To všetko americká „demokracia“ zničila a Irak je v katastrofálnej situácii, a to napriek veľkému ropnému bohatstvu, ktoré má.

Iracký premiér Adil Abd al-Mahdi luhal, keď hovoril, že demonštrovali hlavne zaplatení provokatéri a „cudzie  sily“. A luhal aj v tom, keď tvrdil, že bezpečnostné zložky sa len bránili proti násiliu a útokom demonštrantov. Pravdou je opak, lebo početní žurnalisti, ktorí boli prítomní na demonštráciách vypovedali, že demonštrácie boli mierové a pokojné a že napriek tomu začali bezpečnostné zložky so streľbou do demonštrujúcich a že boli nasadení aj ostrostrelci.

To dokazuje aj to, že veľká časť zabitých demonštrantov bola doslova  popravená presnými zásahmi do srdca a do hlavy.

Pod tlakom demonštrantov, ktorí neprestali s demonštráciami ani po viacnásobnej streľbe ozbrojených vládnych zložiek, napokon v sobotu prisľúbil iracký premiér,

že budú urobené opatrenia, ktoré zlepšia situáciu najmä pre tých, ktorí sú na tom najhoršie. Okrem iného má byť uzákonnená podpora v nezamestnanosti a sociálna podpora.

Čo z toho bude naozaj splnené, to ukážu najbližšie dni. Demonštranti sú však rozhodnutí bojovať aj ďalej za lepší  a spravodlivejší Irak.