Švédska islamská strana žiada pre moslimov zvláštny ochranný státus ako ohrozená menšina

27.01.2020 22:11

Od novembra existuje vo Švédsku novo založená islamská strana (ktorá má skryté islamistické  štruktúry). Jej názov je Nyans. Strana tvrdo presadzuje rôznymi metódami svoj „vznešený“ cieľ. Tým je dosiahnutie zákona, podľa ktorého budú všetci moslimovia vo Švédsku vyhlásení za minoritu, ktorá potrebuje nimoriadnu ochranu.

Nyans k tomu uvádza viacero dôvodov. Tu sú niektoré z nich:

 

Moslimovia sú vo Švédsku vystavení každodennému násiliu

Moslimovia sú neustále častovaní nadávkami a verbálnymi útokmi

Náboženstvo moslimov je znevažované a nie je mu prejavovaný podobný rešpekt a úcta ako kresťanstvu či judaizmu

Všetkým islamofóbnym zločinom sa musí venovať v rámci zákona špeciálna pozornosť

 

Predseda strany M. Yüksel povedal vo švédskej televízii, že švédski moslimovia zažívajú dennodenne násilie kvôli svojmu náboženstvu, ako aj verbálne rasistické útoky. Preto ich treba chrániť a nikto im nesmie upierať právo na to, aby vychovávali svoje deti vo svojej vlastnej kultúre a silnej viere v duchu islamu.

Tento ľstivý záľudný zakuklený islamista (o ktorom nedávno vyšlo najavo, že má úzke kontakty s tureckými ultranacionalisticko-islamskými Sivými Vlkmi, ktorí ťahajú nitky v celej EÚ) sa však ani slovom nezmienil o tom, že jeho strana bude robiť aj všetko pre to, aby moslimskí mladí muži prestali s permanentnými sexuálnymi útokmi na Švédky a s ich znásilňovaním. Tiež nepovedal, že sa za to nesmierne hanbí a že sa ospravedlňuje v mene moslimov všetkým Švédkam.

Je však možné, že sa dozvedel, čo už pred dvoma rokmi vyriekla kancelárka Merkel a že sa len riadi jej slovami.

Merkel:

„Aber wir müssen akzeptieren, dass die Zahl der Straftaten bei jugendlichen Immigranten besonders hoch ist“ – „Ale my musíme akceptovať, že počet trestných činov emigrantov je mimoriadne vysoký.“

Tento jej výrok je na sociálnych sieťach a vyvolal veľa kritiky, ale aj niekoľko pokusov jej priaznivcov o vysvetlenie toho, že to tak nemyslela.