Süddeutsche Zeitung, noviny, ktoré proti Trumpovi roky len intrigovali, odrazu píšu: Trump vyhrá voľby

02.01.2020 23:31

Tieto bavorské prosystémové mainstreamové a promerkelovské mediá neustále útočili na Trumpa, sústavne ho dehonestovali a najmä prvé dva roky po jeho zvolení robili z neho len neschopného diletanta vo všetkom. A aby to ešte viac zdôraznili, tak do protikladu voči nemu dávali „bezúhonných“, vo všetkom „perfektných“ Demokratov, ktorí to „diletantovi“ Trumpovi čoskoro ukážu a poženú ho von z Bieleho Domu.

Odrazu ale začínajú „diplomaticky“ ladiť inú strunu a prekvapujúco po prvý raz začínajú vyzdvihovať schopnosti a talenty Donalda Trumpa.

V ďalšom uvediem niečo z obsiahleho článku v SZ, z posledného dňa minulého roka:

„USA prezident Trump je vynikajúco pripravený na volebný boj. A má celú svoju stranu za sebou. Demokrati naproti tomu ešte vôbec nenašli jednotnú líniu.

Trump má skvelé šance vyhrať volby 2020. Trumpova volebná mašinéria nazhromaždila už teraz 400 miliónov dolárov do volebnej kasy. Demokrati  sa dosiaľ takej sume ani len nepribližujú. Veď ešte nerozhodli ani len to, kto nastúpi do boja proti Trumpovi ako ich kandidát.

Ako vždy, tak sj teraz budú pri amerických voľbách rozhodujúce Swing States, to sú tie štáty, v ktorých Trump vyhral už v roku 2016. Ak znova vyhrá v Arizone, Floride, Michigane, Pennsylvanii a Wisconsine, tak bude mať víťazstvo už vo vrecku, a to aj v takom nepravdepodobnom prípade, že by proti nemu hlasovali všetci v Kaliforniii a v New Yorku.

Trump má tie najlepšie šance vyhrať v novembri 2020 s tou istou stratégiou ako v roku 2016, dokonca podstatne lepšie šance ako vtedy. Vtedy nastúpil proti Hillary Clinton ako bezvýznamný politický začiatočník, z ktorého si všetci robili len posmešky. Dokonca ešte aj posledný deň volieb išla väčšina Američanov večer spať v absolútnej istote, že Hillary bude ich novou prezidentkou.

Trump vyzbieral vtedy aj oveľa menej peňazí pre voľby ako Hillary – len 335 miliónov dolárov, ona až 623 miliónov. A aj mnohí Republikáni nestáli pevne za ním a pochybovali o ňom. Za Hillary stál jednotný šík Demokratov a okrem toho ju podporovali aj všetky najdôležitejšie médiá. Trumpa len Fox News a niekoľko internetových magazínov. Tak boli všetky výhybky prestavené a nastavené na jednoznačné víťazstvo Hillary.

Napriek všetkým týmto nepriaznivým okolnostiam a faktom Trump dokázal zvíťaziť.

Teraz je situácia ale celkom iná. Trump je bez akejkoľvek konkurencie absolútne číslo jedna Republikánov. A viac ako 80 percent republikánskych voličov je bez výhrad s ním spokojných.

To je rekordná hodnota, akú z posledných prezidentov USA nedosiahol žiadny. A všetky dôležite pozície v tábore Republikánov sú teraz obsadené jeho vernými prívržencami. A čo je veľmi dôležité pre neho je to, že ekonomika USA doslova prekvitá, čo je jeho zásluha.“

Toľko zo Süddeutsche Zeitung, kde je odrazu Trump opisovaný ako veľký suverénny macher. Pritom celé roky bol pre tento „veľkolepý plátok“ len ohyzdným trpaslíčkom. Pričom v ňom neustále jeho redaktori omielali, že vyhral len s ruskou pomocou. Odrazu už ani slovo o tom.

Hanba takýmto médiám, ktoré ľudí len zavádzajú a manipulujú.

Demokrati majú ale naozaj veľkú dilemu. To vidí aj SZ.

Trump nárastol na obra a poriadne Demokratom prerástol cez hlavu. Trump vyrástol ešte viac aj vďaka svojmu vysokému úradu a stal sa naozaj profesionálnym politikom. Demokrati nemajú nič z toho, čo má Trump. Nemajú ani jednotné silné vedenie a nemajú ani jasný plán ako poraziť Trumpa. Ľudovo povedané – časť z nich volá čihí, druhá časť zas kričí hotá. Nemajú ani dosť fiancií, aby mohli robiť to, čo si môže dovoliť Trump.

Pôsobia veľmi konfúzne. Chaos vládne u nich aj preto, lebo majú nezmyselne veľké množstvo kandidátov. Ešte nedávno ich bolo až 24 a aj teraz, keď Trump už dávno vedie neoficiálny volebný boj, súperí u nich o viťazstvo stále ešte 15 kandidátov. Z toho aspoň deviati  sú voči Trumpovi len bezvýznamní „krpatí trpaslíci“.

A  tak sa zdá, že napokon im neostane nič iné, ako poslať do boja proti Donaldovi skompromitovaného korupčného Bidena.