Rakúsko: To je katastrofa, čo robia azylanti s našimi dievčatami

29.12.2018 23:41

Rakúsky Steyr je ešte stále zhrozený nad vraždou 16 ročnej Michelle, ktorú spáchal  pred niekoľkými dňami 17 ročný Afgánec-azylant. Písal som o tom v inom článku. Obyvatelia štvrte mesta, ktoré má 38 000 obyvateľov a je neďaleko Linza, obviňujú z toho, čo sa stalo SPÖ, niekdajšiu vládnu stranu, ktorá vládla v Rakúsku pred Sebastianom Kurzom.

Jeden z nich rozpráva:

„Pre týchto azylantov je život našich dievčat menej hodný ako život kozy. Všetci sme  protestovali proti tomu, aby v roku 2015 prišli azylanti do našej štvrte. Nepomohlo to ale nič, SPÖ to presadila proti našej vôli a na jej príkaz bol Gasthaus „Maradonna“ prebudovaný na utečenecký domov.

Okamžite sa začali problémy s azylantami, veľká väčšina z nich boli mladí muži a chlapci. U mňa sa už za niekoľko dní vlámali do záhrady a pobrali mi nejaké veci. Rýchlo však zbadali, že v okolí nebolo toho veľa na zbíjanie. Tu žijú len chudobní občania. A tak sa rozhodli, že si vezmú naše dievčatá. Musím ale žiaľ priznať, že tieto dievčatá sú si sami na vine. Nadbiehajú im a chodia za nimi.

Oproti utečeneckému domovu je detské hrisko a tam sa stretávajú s Afgáncami a Sýrčanmi z domova. Potom tam verejne s nimi drogujú a sexujú. To všetko prebieha tak hlučne, že sa obyvatelia opakovane sťažovali na polícii. Napriek tomu ani polícia nezmôže proti nim nič.

Naše dievčatá sú nesmierne hlúpe. Nemám ale pre to žiadne porozumenie. A preto aj môj súcit s nimi mizne, aj keď toho afgánskeho vraha by som hneď sám obesil.“

Situácia je hanebná a katastrofálna. Ostáva len dúfať, že po tom ako SPÖ stratila vládnu moc, tak vláda Sebastiana Kurza urobí nápravu aj v tomto smere. Ale proti dievčatám, ktoré sa dobrovoľne vydávajú do rúk takých azylantov, akým bol aj vrah mladučkej Michelle, nezmôže nič ani táto vláda.
Platí tu veľmi výrazne staré osvedčené porekadlo: "Komu niet rady, tomu niet ani pomoci"