Putin má veľa prívžencov na Západe: Jeho dcéra, renomovaná endokrinologička publikuje aj na Západe, napriek sankciám

08.09.2023 11:48

Dcéra Vladimira Putina, Mária, ktorá sa narodila v Drážďanoch v roku 1985 aj naďalej publikuje svoje vedecké články na Západe. To samozrejme prekáža nepriateľom Ruska.

 

O.i. aj nemecké médiá kritizujú, že jej články sa objavili aj napriek prísnym sankciám vo vedeckých časopisoch na Západe, pričom aj ona sama je medzi osobami, na ktoré sa vzťahujú protiruské sankcie.

 

Vedecké magazíny napr. v USA a Švajčiarsku naďalej publikujú vedecké práce Márie Vladimirovny Voroncovovej, najstaršej dcéry ruského prezidenta.

 

Informuje o tom obsiahlejšie nezávislá (neoficiálne ale prozápadne orientovaná) ruská spravodajská služba Možem Objasnit.

 

Na telegramovom kanáli Mozhem Obyasnit (Vieme vysvetliť) bolo v utorok (5. septembra) uvedené, že v západných vedeckých časopisoch existuje množstvo odkazov na jej publikácie na webovej stránke Istina patriacej Moskovskej štátnej univerzite.

 

Voroncovová má doktorát z medicíny a je vyštudovanou detskou endokrinologičkou.

 

Služba „Vieme vysvetliť“ ďalej uvádza:

 

„Píše články o endokrinológii a medicíne pre vydavateľov v USA a Švajčiarsku: The Endocrine Society a MDPI Publishing. Štyri z jej článkov boli publikované len v rokoch 2022 a 2023.“

 

 Ako k tomu uvádza Newsweek, tak nemenovaný redaktor vedeckého magazínu vysvetlil Mozhem Obyasnit, že sankcie nezakazujú zverejňovanie výskumných článkov na Západe – ale že časopisy, ktoré tak robia, budú čeliť atakovaniu istými západnými kruhmi.

 

Určite s tým tieto redakcie počítali, že tomu tak bude, napriek tomu tak urobili – to o niečom svedčí!

 

Skutočnosť, že ruská vedkyňa Maria Voroncovová je tiež sankcionovaná - hoci sa voči „hodnotám“ Západu ničím neprevinila - a to len preto, že je dcérou ruského prezidenta, svedčí o tom, že jeho „hodnoty“ sú deravé ako ementálsky syr.