Nová stratégia proti najsilnejšej strane Nemecka, AfD, ako ju pred včerajším stretnutím výkonného výboru CDU v Berlíne veľkohubo oznámil kancelár Merz? Dnes sa ukázalo, že to bolo len bezmocné táranie zúfalého Merza, ale viac nič !!!

20.10.2025 18:21

V nedeľu sa kancelár a líder CDU Friedrich Merz a jeho výkonný výbor strany stiahli do tajného ústrania v Berlíne Grunewalde, (ako som o tom včera písal), aby vypracovali novú stratégiu pre zaobchádzanie s AfD.

 

Očakávania tých občanov, ktorí sú proti AfD (je ich čoraz menej) boli zodpovedajúcim spôsobom vysoké, čo vyvolal aj samotný kancelár, keď zvolal neverejné zasadnutie výkonného výboru a vyhlásil: 

„Ignorovať AfD to už nie je možné. Ale my už vieme teraz ako na nich.“

 

Na tlačovej konferencii v pondelok Merz oznámil, že chce viesť CDU na prvé miesto vo všetkých krajinských voľbách v roku 2026 – a tým predbehnúť AfD, ktorá má v súčasnosti v Sasku-Anhaltsku v prieskumoch až 40 percent. 

Ako to kancelár však chce dosiahnuť?

 

Na otázku, čo je nové na jeho stratégii proti AfD, Merz odpovedal prekvapujúco nezmyselne  a zarážajúco pre všetkých: „Vôbec nič“.

 

Namiesto novej stratégie, o ktorej Merz predtým hovoril, tak ponúkal a opakovane omieľal prevažne len dávno známe svoje vyhlásenia:

 

„Nemecko musí byť naďalej vedené z „politického stredu“, zostať bezpečnou demokraciou a „zostať pozitívnou krajinou“.“

 

Skrátka vôbec nič iné neoznámil, len táral ako malý hlúpy žiačik prázdne a otrepané frázy. 

 

To čo líder CDU Friedrich Merz predniesol očividne zarazeným novinárom na tlačovke boli iba a len frázy, ktoré síce nie sú v niečom celkom nesprávne, ale už u obyvateľstva nerezonujú a nezaberajú.

 

Okrem iného povedal: „Krajne pravicová strana AfD chce „inú krajinu“ a spochybňuje „všetky zásadné rozhodnutia“ Spolkovej republiky.“ 

 

Áno, AfD chce inú krajinu, krajinu naozaj demokratickú, kde platí sloboda názoru a kde nie je cenzúra, ako je to v Nemecku Merza a von der Leyen – a presne to chce aj obrovská váčšina Nemcov a chce mier s Ruskom a nie vojnu proti nemu – a aj to nie je politika Merza a Leyen!

 

Merz však zašiel ešte ďalej: Podľa kancelára a lídra CDU neexistuje v súčasných prieskumoch spoločná reč s najsilnejšou stranou v krajine  s AfD – „ani v aktuálnych politických otázkach“.

 

Pripomeňme však, že práve AfD bola v januári jedinou parlamentnou skupinou, ktorá podporila jeho návrh na prísnejšiu migračnú politiku. A to hovoria aj mainstreamové médiá!

 

Čo tiež nenachádza odozvu u obyvateľstva: 

Kancelár Merz povedal, že jeho čierno-červená koalícia doteraz „vládla dobre“. To vysiela signál, že všetko môže zostať tak, ako je.

 

Občania vidia veci úplne inak. 

Podľa nedávneho prieskumu INSA je 63 percent nespokojných s Merzovou vládou. Takéto vyhlásenie musí preto znieť ako výsmech občanom, ktorí sa v súčasnosti obávajú o svoje pracovné miesta, pretože ekonomika je už roky v kríze. 

 

Takže naivný Merz len ďalej pokračuje v posilňovaní AfD svojimi pre CDU totálne kontraproduktívnymi vyhláseniami.......