Nemocnice Ukrajiny a vojenské lazarety sú katastrofálne preplnené, a tak sú ranení transportovaní i do nemocníc mimo Ukrajiny! Západ nemá zľutovanie!

08.09.2023 12:53

V každom prípade Ukrajina pri svojej ofenzíve utrpela a ešte aj utrpí veľké straty. Rusko hovorí o 43 000 zabitých alebo zranených Ukrajincoch len od začiatku letnej ofenzívy, americké médiá hovoria o približne 7 000.

 

Námestníčka ukrajinského ministra obrany Anna Maljar nechcela vyvrátiť odhady New York Times, podľa ktorých Kyjev od začiatku vojny stratil 70 000 vojakov, ktorí zomreli alebo utrpeli zranenia. Pred niekoľkými dňami povedala, že počty obetí sú vojenským tajomstvom a budú oznámené až po vojne.

 

Ukrajinskí blogeri s odvolaním sa na satelitné snímky uvádzajú, že cintoríny po celej krajine sa masívne rozširujú.

 

Náčelníčka vojenskej zdravotnej služby Teťjana Ostaščenko bola pred niekoľkými dňami hosťom televíznej stanice ukrajinského parlamentu Rada TV.

 

Sťažovala sa, že nemocnice v krajine sú beznádejne preťažené množstvom zranených ľudí. Podľa nej chýbal „legislatívny základ“ a „organizačná príprava“ na liečbu toľkých zranených ľudí. "Legislatívny základ"?

 

Ide o rozpoznateľný pokus o nájdenie objektívnych príčin osobného zlyhania: Pred viac ako troma týždňami bola Ostaščenko v centre obvinení, že armáda si nezaobstarala dostatok balíčkov prvej pomoci a popruhov na zaviazanie – to znamená, že podcenila možné vysoké straty.

 

Ostaščenko sa ospravedlňovala tým, že armáda nemá prehľad o zásobách, najmä preto, že množstvo zdravotníckeho materiálu bolo darovaných priamo na front. V podstate ale potvrdila obvinenia.

 

Medzitým došlo k novým zatknutiam vo vojenských úradných orgánoch. V Kyjeve, Charkove a Odese boli úradníci zatknutí za vydanie falošných potvrdení o invalidite výmenou za veľké úplatky až do výšky 13 500 dolárov na osobu.

 

Ukrajina zároveň ohlásila novú vlnu mobilizácie a všetky predchádzajúce výnimky budú opäť prehodnotené.

 

V týchto súvislostiach píše v alternatívnych médiách

Wolfgang Schmetterer z Grazu:

 

„Fašisti nikdy neboli hákliví, pokiaľ ide o dosahovanie svojich cieľov. Ak je to potrebné, ľudia musia držať hlavy dole, kým sa „všetko nerozpadne na kusy“. Prečo by to malo byť inak u ukrajinských fašistov a ich fašistických priateľov?“

 

Istvan Hidy zo Stuttgartu k tomu podotkol:

 

„Termín „nemocnica“ pôvodne označoval nemocnice pre ranených alebo chorých vojakov, teda vojenské nemocnice. Napriek tomu tvrdím, že celá Ukrajina čoraz viac pripomína vojenskú nemocnicu. Krajina je čoraz viac vykrvácaná kvôli konfliktu vyvolanému a financovanému západnými štátmi. Čím dlhšie táto vojna trvá, tým viac Ukrajina trpí.

 

Ukrajina nemôže prežiť bez finančnej a vojenskej podpory západných krajín. V dôsledku migrácie mladých, vzdelaných ľudí z krajiny je nedostatok kvalifikovaných pracovníkov a tvorivého potenciálu, ktorý je naliehavo potrebný na rekonštrukciu a pokrok. Vzhľadom na túto situáciu zostáva otázka: Kto sa postará o zranených vo vojne a zvyšné staršie obyvateľstvo Ukrajiny? Zdroje sa zmenšujú, lekárska starostlivosť je čoraz vzácnejšia a infraštruktúra sa rýchlo zhoršuje.“