Nemecké médiá: Škandálny prejav tureckého prezidenta Erdogana v piatok počas štátnej návštevy Berlína

17.11.2023 23:47

Nemecký mainstream unisono kritizoval tureckého prezident za  to,  že vo svojej reči  nepovedal vôbec nič o masakre Hamasu v Izraeli 7. októbra a že nepovedal nič o ženách, mužoch, deťoch, bábätkách a starých ľuďoch zavraždených teroristami.

 

Namiesto toho Erdogan zaútočil iba na Izrael.

 

„Pásmo Gazy už prakticky nezostalo. Všetko bolo izraelskou armádou zrovnané so zemou. Hovorím  tu  o 13 000 zabitých deťoch, ženách a starých ľuďoch,"

vyhlásil Erdogan.

 

Mainstream: Erdogan obvinil Izrael z bombardovania nemocníc – ale  bez toho, aby spomenul, že Hamas zámerne umiestňuje svoje tunely a teroristické zariadenia blízko alebo pod civilné zariadenia.

 

Erdogan vo svojom prejave za prítomnosti kancelára Scholza:

 

„Zničené boli Izraelom  aj mešity a kostoly. Budeme o tom len mlčať? A ak nezvýšime hlas, ako sa potom raz niekedy obzrieme späť a zhodnotíme svoje mlčanie?"

Keď na to od zarazených prítomných nedostal žiadnu odpoveď, tak pokračoval ďalej, pričom ostro  kritizoval západnú solidaritu s Izraelom.

 

Ešte krátko pred príchodom Erdogana do Berlína mainstream napísal:

 

„Ak bude Erdogan pokračovať vo verbálnych útokoch proti Izraelu na otvorenej scéne v Berlíne, tak kancelár Scholz určite nezostane ticho.“

 

A skutočne, Olaf Scholz neostal celkom ticho, ale iným spôsobom, ako to mainstream očakával.