Nemecká politička Dagdelen obvinila Berlín z „prípravy vojny proti Rusku"

22.06.2021 23:12

Poslankyňa Bundestagu Sevim Dagdelen  to napísala v protisystémovom denníku „nd.DerTag“. Jej článok mal práve teraz pri príležitosti osemdesiateho výročia prepadnutia Sovietskeho Zväzu hitlerovským Nemeckom pripomenúť Nemcom najväčší zločin ich histórie, ktorý priniesol smrť asi 27 miliónom Rusov.

Dagdelen vyčíta nemeckej vláde extrémne agresívnu politiku voči Rusku. Voči tomu Rusku, voči ktorému má Nemecku obrovský „dlh“, ktorý sa nikdy a ničím nedá splatiť!

Poslankyňa zdôraznila, že Berlín nastavil svoju politiku celkom otvorene  na prípravu vojny proti Rusku. Na podporu svojho tvrdenia uviedla viacero argumentov. Podľa nej  sú NATO manévre na západnej hranici Ruska súčasťou tejto prípravy.

Pod označením Defender 21 sa koná od marca celá rada NATO cvičení v Európe, ktoré oficiálne slúžia k zlepšeniu obranyschopnosti EÚ. Pred kým má Berlín obavy? No jednoznačne pred Ruskom. Rusko je teda nepriateľ. Pravda je ale iná – nie Rusko ohrozuje EÚ, ale Západ ohrozuje  Rusko a hrozí mu.

Sevim Dagdelen vyčíta Spolkovej vláde, že namiesto toho, aby hľadala diplomatické riešenie na zlepšenie vzťahov s Ruskom, tak Nemecko vsadilo na kartu bezpríkladného zbrojenia, aby sa za niekoľko rokov stalo vojenskou mocnosťou v Európe s najvyššími výdavkami na zbrojenie, a to vo výške 85 miliard dolárov. To je oveľa viac, ako vydáva Rusko – 54 miliard dolárov.

Nemeckej ministerke obrany Kramp-Karrenbauer vyčíta Dagelen, že z Ruska vyrába obraz nepriateľa. Koncom mája bola ministerka na návšteve vojakov USA  na americkej vojnovej lodi USS Charleston, ktorá kotvila pri ostrove Guam v Pacifiku, kde je americká vojnová základňa. Pri tej príležitosti vyhlásila Rusko za nepriateľa, keď povedala:

„My bojujeme za demokraciu, slobodu a za poriadok založený na pravidlách (tým mienila zlopovestnú politiku „korektnosti“ – moja poznámka) a v Európe je protivníkom Rusko, tu je to Čína.

Dagdelen konštatuje:

„Každý, kto takýmto výpovediam protirečí, je označovaný za prisluhovača Kremľu.

Ale vzhľadom na barbarský charakter nemeckej vyhladzovacej  vojny v Rusku musí pre nás navždy platiť, že maximom nemeckej politiky musí byť priateľstvo s Ruskom.“