Minister Kurz a jeho nekompromisný postoj voči radikálnemu islamu - 1.časť

15.10.2017 10:52

 

Sú islamské materské škôlky potenciálne „liahne“ neohrozených bojovníkov Alaha, kde sa nikým nekontrolovane preparujú nebezpečnými ideológioami  detské mozgy?

To si myslia a či sú o tom presvedčení mnohí Viedenčania a aj Sebastian Kurz.

Sebastiana Kurza označujú jeho mediálni neprajníci za „žiaka“ Trumpa a za obdivovateľa Jörga Haidera a posúvajú ho do blízkosti AfD a Mariny LePen.

Skrátka a dobre je pre nich extrémnym pravičiarom, a to len preto, lebo vyhlásil, že ak bude kancelárom , tak  do Rakúska sa nedostane ani jediný ilegálny utečenec, ako aj preto, že chce dať zatvoriť všetkých 150 islamských materských škôlok a okolo 400 zariadení im podobným (neoficiálne islamské materské škôlky) vo Viedni, ktoré navštevuje asi 10 000 moslimských detí.

Mainstram médiá ho atakujú podobným nechutným štylom ako Donalda Trumpa. Vyhlásenie, ktoré urobil už v júni, že Rakúsko nepotrebuje nijaké islamské materské škôlky, kritizovala najmä SPÖ i strana Zelených.

Kurz chce najprv presadiť zákon, aby islamské škôlky, kde nemčina nie je vzdelávacím jazykom, nedostali od štátu žiadnu finančnú podporu.

To sú takmer všetky islamské materské škôlky v Rakúsku. Kritizuje aj to, že deti, ktoré navštevovali islamské škôlky, sú ťažko integrovateľné a takmer vždy aj indoktrinované islamom, ako jedinou správnou a pravou relígiou.

Dokončím zajtra