Má pád nemeckého lietadla v južnom Francúzsku niečo spoločné s "vedením vojny v zníženom stupni"? - 2. časť

11.04.2015 12:45

Len niekoľko hodín po páde lietadla ohlásil francúzsky prezident Hollande, kancelárka Merkelová a dokonca aj Washington, že v žiadnom pripade nešlo o teroristický akt. Podozrivé na takých vyhláseniach je to, že boli urobené skôr, ako sa na miesto havárie lietadla dostavili francúzski záchranári, ktorí tam prišli ako prví.  

Oficiálne média nikde neuvádzali ani to, že existujú aj svedkovia katastrófy. Hneď ako bolo prerušené spojenie lietadla s radarom a prijímačom na veži letiska, tak dostali príkaz dve francúzske vojenské stíhačky, aby sa k nemu priblížili. Čo tam videli, to francúzske úrady neoznámili a snímky, ktoré urobili, sa tiež nikde nezverejnili.

Existujú viaceré výpovede od renomovaných odborníkov, ktoré spochybňujú oficiálne stanovisko k príčine havári lietadla.  Uvediem jednu takú výpoveď: Renomovaný mníchovský profesor psychiatrie Florian Holfsboer (bol dlhoročným šéfom psychiatrie na Inštitúte Maxa Plancka) prehlásil, že vylučuje, že pilot Andreas Lubitz mal v čase pádu lietadla ťažké depresie.

Podľa neho ten, kto trpí na ťažké depresie, nie je v stave realizovať náročné a komplikované aktivity, ako je príprava letu, ktorý má skončiť cielene navodenou haváriou, vymyslieť a realizovať situáciu, ktorá vedie k tomu, že kapitán odíde z kokpitu a viac sa do neho nedostane a napokon zrealizovať aj pád lietadla. To, čo mal podľa oficiálnych vyhlásení vykonať Lubitz, je absolútne netypické pre toho, kto má diagnózu ťažkej depresie.

 Existujú viaceré momenty podozrenia voči oficiálnej verzii prípadu Germanwings:

Okolnosti havárie lietadla, bezprostredné reakcie vysokých politikov. Protirečenia vo výsledkoch vyšetrovania príčiny havárie. Podozrenie budia aj absolútne súhlasne reakcie polície, politiky a médií, ktoré vydávajú rovnaké informácie, aj keď sú viaceré pochybné a nikto z oficiálnych neprejaví ani najmenšie pochybnosti a v ničom neoponuje.

pokračovanie nasleduje