Kto sa zaoberá len politikou, ten hlúpne, lebo politici s obľubou ohlupujú ľudí

26.06.2018 15:45

Politika organizuje, podporuje a “vyučuje“ kolektívnu hlúposť – veď masu hlupákov je veľmi ľahko možné ovládať manipulovať a klamať. Priatelia, nezaoberajte sa preto len politikou, lebo vám hrozí ohlúpnutie a veľká väčšina ľudí sa nechá rada ohlupovať. Je to veľmi pohodlné a nestojí to žiadnu námahu – dosiahnutie skutočnej múdrosti a obsiahleho poznania ale vyžaduje vynaloženie množstva energie.

V súčasnej spoločnosti majú vládnúci veľa mechanizmov, ktoré podporujú organizovanú hlúposť, organizované hlúpnutie.

Politika nie je vôbec inteligentná, nerozvíja intelekt – je len plná zákerností, povrchností, plytkostí, bezohľadnosti, extrémneho egoizmu, narcizmu a mocichtivosti. Politici spravidla nerobia nikdy nič pre masu, ale v prvom rade len pre seba. Ohlúpnutú masu len používajú a čím je masa hlúpejšia, tým ľahšie im sadá na lep a verí vždy odznova ich sľubom.

Ohlúpnuta masa sa nikdy nedokáže poučiť z minulosti, lebo nepozná dejiny, psychológiu, filozofiu a sociológiu. Je lenivá na to, aby sa učila a sa tak raz pre vždy poučila. Vždy odznova počúva otrepané reči a frázy politikov a ich politických strán a znova a znova im vo svojej naivite verí.

Odkedy vznikli prvé štátotvorné a neskôr štátne štuktúry, tak to boli politici (a tiež králi, cisári, vojvodcovia, generáli), ktorí nespočetne mnohokrát priviedli svet do vojen, ktoré neraz skončili katastrofickými následkami a vždy aj zbytočne preliatou krvou množstva ľudí.

Politici hlúpu a primitívnu masu dokázali vždy oklamať a dostať k tomu, aby uverila ich klamstvá a konala tak, aby to vyhovovalo ich zámerom a plánom.

V starom Ríme na ovládnutie masy stačilo, aby jej cisár v dostatočnej miere zabezpečil chlieb a hry. Dnes ide v podstate tiež o to, aby politici zaručili hlúpej mase istú formu rímskeho „chlieb a hry“ a majú ju presne tam, kde potrebujú. Touto formou ohlupovania širokých más je dnes zabezpečenie možnosti dostatočného konzumovania a užívania povrchnej zábavy.

Prítomnosť je jednoznačným dôkazom toho, že globálna masa ľudstva (minimálne 99 percent ľudstva) je čoraz hlúpejšia a povrchnejšia.

Z pohľadu politikov nie je dnes nič jednoduchšie, ako formovať túto masu tak, aby jej kolektívne hlúpnutie narastalo a aby pôsobilo ako droga, ktorej dôsledkom je potom to, že sa nechá akoby bez vlastnej vôle manipulovať a nekladie nijaký odpor, keď politici presadzujú svoje záujmy, ktoré v konečnom dôsledku mase škodia, alebo ju doknca vedú k tomu, aby v nezmyselných brutálnych vojnách za ne bojovala a prelievala krv a napĺňala tak obrovským bohatstvom ich nenásytné vrecká.

Ohlúpnuta masa by mala práve v dnešnej dobe konečne obsiahnuť to, že politikom nemožno dôverovať a už vôbec nie pred voľbami. Napriek tomu opäť a opäť uverí ich sladkým slovám a prázdnym sľubom.

Pritom práve dnes ide o všetko – o budúcnosť ľudstva, o prírodu, kde obrovskou rýchlosťou vymierajú tisícky druhov zvierat a rastlín, o moria, ktoré doslova nariekajú nad rastúcim znečistením.

Ale hlúpa masa bude opäť voliť znova tých istých darebákov a tie isté strany, v ktorých pôsobia, ako to otrocky robila aj predtým.

Politici to vedia a majú s ňou preto ľahkú hru.