Kto robil tlak na Nemecko, aby sa dobrovoľne vmanévrovalo do krízy?

31.10.2019 23:04

Každému objektívnemu a informovanému človeku musí byť zrejmé, že Nemecko v súčasnosti pácha pomalú „samovraždu“. A tá postihuje celú Európu, lebo má na ňu neblahý dopad. Nemecko musí na nariadenie „niekoho“  – koho vykonávateľom je Mütterchen Merkel – prevziať do trvalej kompletnej opatery obrovské množstvo utečencov a síce také, ktoré mu prerastá a napokon i  celkom prerastie cez hlavu, a to v každom smere.

To znamená podľa neoficiálnych zdrojov dosiaľ viac ako 2,5 miliónov. V krajine je aj veľké množstvo ilegálnych migrantov. Taký obrovský počet nie je možné integrovať do žiadnej spoločnosti a ani do takej vyspelej akou nemecká je.

Spočiatku dokázala kancelárka svojím špecificky merkelovským „šarmom“, s ktorým mala u Nemcov dlhé roky úspech, presvedčiť a dokonca nadšiť veľkú väčšinu svojich súkmeňovcov, aby bez racionálneho premýšľania urobili všetko, čo im „demokraticky“ naordinovala.

Pritom väčšina utečencov dokázateľne neprichádza  do EÚ z dôvodov bezprostredného ohrozenia života. Nadšenie Nemcov ale medzičasom opadlo a aj ich presvedčenie, že majú slepo nasledovať „príkazy“ svojej kancelárky, sa pomaly al eiste stráca.

V súčasnosti sa ale karta obrátila a Angela Merkelová je vystavená čoraz ostrejšej kritike z vlastných radov. A tá je neporovnateľne tvrdšia, ako kritika od jej koaličného partnera SPD. Merkelovú veľmi kritizujú aj vedúci predstavitelia bezpečnostných zložiek krajiny. Kritika už zanecháva jasné stopy aj v jej tvári, ktorá už stráca pôvodný výraz suverenity a sebaistoty.

Medzi utečencami prichádzajú nepoznane do Európy aj  veľmi početní teroristi IS

Mnohí utečenci – samozrejme bez dokumentov – sa vydávajú za Sýrčanov, aby boli v Nemecku automaticky uznaní za vojnových utečencov, a tak dostali azyl. Práve medzi nimi sú aj islamistickí teroristi. Okrem toho prichádzajú do EÚ a predovšetkým do Nemecka títo teroroisti najmä cez Turecko, kde prekvitá obchod s falošnými sýrskymi pasmi. Tam sa organizujú aj početné bandy prevádzačov, ktoré majú podporu aj z USA a Saudskej Arábie. Podporovateľom je podľa Viktora Orbána aj miliardár George Soros.

V priebehu posledných rokov boli v štátoch EÚ zatknutých niekoľko desiatok teroristov IS (veľmi málo na to, koľko ich v EÚ je v skutočnosti). Medziiným v azylovom domove v nemeckom Ludwigsburgu, v rakúskom Voigtsbergu, na bulharských i na nórskych hraniciach. Grécka pobrežná stráž pred nejakým časom zachytila obrovský kontajner, deklarovaný ako dodávku pomoci so šatstvom a liekmi. Namiesto toho v ňom však bolo 5 000 zbraní  a polmilóna nábojov. Toto sú len oficiálne hlásenia.

Niektoré spolkové krajiny v Nemecku vydali nariadenie, aby policajné zložky zamlčiavali trestné činy utečencov, alebo aby aspoň neuvádzali identitu pachateľa

Môj informant z policajných kruhov  Severného Porýnia-Vestfálska mi prezradil, že prudko rastie počet trestných činov utečencov v Nemecku. Ide najmä o násilné činy v utečeneckých domovoch, ako bitky a sexuálne prečiny voči ženám, včítane znásilnení. Utečenci sa často dopúšťajú aj krádeží.

Jedna zo spolkových krajín, kde polícia má prikázané neoznamovať trestné činy utečencov, je Durínsko, kde vládne koalícia z Ľavice a SPD. Je tam veľmi silné AfD a obyvateľstvo sa vyznačuje veľkým odporom proti umiestňovaniu utečencov v ich krajine a horeli tam aj viaceré domovy pre azylantov.