Junge Union, Mladí CDU sú proti Annegret Kramp-Karrenbauer (AKK)

12.10.2019 21:34

Junge Union JU chce prekaziť, aby sa budúcim kandidátom na kancelára za CDU stala AKK. V piatok v Saarbrückene na celonemeckom kongrese JU sa konalo o tom hlasovanie. 60 percent prítomných hlasovalo za to, aby o kandidátovi rozhodlo hlasovanie všetkých členov CDU a nie len delegáti na Parteitagu (celonemeckom zjazde) CDU . 

Ak sa tak stane, tak JU vychádza z toho, že v tom prípade zvíťazí Friedrich Merz, ktorý má v členskej základni CDU väčšiu popularitu ako AKK.

Na kongrese JU v Saarbrückene bol prítomný aj Merz – AKK nebola prítomná z neuvedených dôvodov - a mal plamennú reč plnú vecných argumentov. Neustále bol prerušovaný búrlivým potleskom.

Delegáti kongresu JU Friedricha Merza oslavovali po jeho skvelej reči, ktorú predniesol dokonalou rétorikou, ako keby bol popstar.

O návrhu JU, ktorý odsúhlasila väčšina delgátov, sa bude rozhodovať na celonemeckom zjazde CDU v Lipsku 22. a 23. novembra.

Určite ho podporí aj pravicovo konzervatívne krídlo CDU, tzv. WerteUnion, ktorá už dávno sympatizuje s F. Merzom. 

To, čo chce presadiť JU, je jednoznačne namierené proti AKK, ktorá v žiadnom prípade nechce, aby o kandidátovi rozhodli všetci členovia CDU.