Joe Biden vo Vietname v strede rozhovoru zarazil redaktorov: Musím ísť spať, som už unavený

11.09.2023 12:19

Americký prezident predstúpil pred vietnamských novinárov s mimoriadne veľkým oneskorením, pričom sa za to ani slovkom neospravedlnil – asi len preto, že zabudol, že sa to patrí. Potom sa v rozhovore s nimi niekoľkokrát zasekol.

 

Po rozhovore na najvyššej úrovni s bývalým vojnovým protivníkom Vietnamom sa Joe Biden zdal byť vyčerpaný.

 

Prišiel s meškaním viac ako hodinu a pol na tlačovú konferenciu v hlavnom meste Vietnamu – to je nezvyčajné aj pre amerického prezidenta Joe Bidena.

 

Biden sa v nedeľu vo Vietname stretol s generálnym tajomníkom vietnamskej Komunistickej strany Nguyenom Phu Trongom – a ich stretnutie trvalo len o niečo dlhšie, ako sa plánovalo.

 

Potom neskôr, keď 80-ročný Biden predstúpil pred novinárov, tak často robil chyby, hovoril pomaly a často nerozumel otázkam. Zvalil to na ventilátor v miestnosti.

 

Po odpovedi na poslednú otázku Biden povedal:

 

„Neviem ako vy, ale ja už idem spať.“

 

Keď novinári ešte kládli otázky, Biden pokračoval a opakoval len to, čo už povedal. Nakoniec ho jeho tlačová hovorkyňa Karine Jean-Pierre formálne prerušila a stretnutie ukončila.

 

Ani Biely Dom neuviedol dôvod meškania Bidena.

Biden pricestoval do Vietnamu zo summitu G20.

 

Je obrovskou hanbou USA, že tento neschopný a životom už viditeľne veľmi unavený a poznačený muž vykonáva funkciu prezidenta Spojených Štátov, pričom sa musí o.i. konfrontovať aj s takými, energiami doslova nabitými osobnosťami ako Trump a Putin.