Hrozí nám, že jeden veľký darebák vymení doterajšieho darebáka: Nahradí zlopovestný nemecký exminister zdravotníctva Lauterbach Tedrosa na poste generálneho riaditeľa WHO?

12.02.2026 18:21

 

Funkčné obdobie generálneho riaditeľa WHO Tedrosa Ghebreyesusa vyprší v roku 2027. Nemecká vláda chce ako kandidáta navrhnúť bývalého ministra zdravotníctva Karla Lauterbacha a verí, že má dobrú šancu na vymenovanie.

 

Ako 11. februára informovalo spravodajstvo Deutschlandfunk, tak nemecká vláda dúfa, že na najvyššej pozícii vo WHO bude mať Nemca. Minister zahraničných vecí Johann Wadephul (CDU) v januári počas svojej cesty do Spojených štátov povedal, že nemecká vláda by rada videla viac vedúcich pozícií v organizáciách Organizácie Spojených národov.

 

„Do budúcnosti musí byť jasné, že Nemecko chce svoje miesto pri stole Organizácie Spojených národov,“ povedal Wadephul podľa časopisu German Pharmacists' Journal. Lauterbach je jedným z možných kandidátov.

 

Tedros bol nedávno prichytený pri opakovanom klamstve. Preukázateľne sa pokúsil falošne poprieť svoju vlastnú úlohu a úlohu WHO pri zavádzaní škodlivých a neefikatívnych opatrení, ako sú lockdowny a povinné očkovania počas „pandémie“.

 

Od marca 2020 sa lockdowny („príkazy na zotrvanie doma“, „úplný lockdown“, „agresívne obmedzenie“) opakovane a explicitne požadovali ako účinné opatrenie a krajiny konajúce obzvlášť autoritárskym spôsobom boli chválené.

 

Lauterbach by sa nepochybne hodil na pokračovanie v tejto skorumpovanej „zdravotnej“ politike. Má tiež desaťročia skúseností ako farmaceutický lobista a určite nájde nadšený súhlas vo farmaceutickej loby WHO.

 

Ako napísal Der Spiegel ešte 28. marca 2004 pod titulkom „Der Einflüsterer“ (našepkávač):

 

„Kolínsky profesor Karl Lauterbach je najdôležitejším poradcom ministerky zdravotníctva Ully Schmidt. Je ochotný riskovať svoju povesť vedca kvôli politickým kampaniam. ... Len pred niekoľkými rokmi bol známy tým, že vykonával testy liekov v mene farmaceutického priemyslu. Len v roku 2000 na to získal viac ako 800 000 eur z finančných prostriedkov tretích strán.

 

Podieľal sa aj na štúdii lieku Lipobay na zníženie cholesterolu – toho istého lieku, ktorý výrobca Bayer stiahol z trhu v roku 2001 kvôli smrteľným incidentom. Lauterbach, rovnako ako jeho klienti, si vraj nevšimol skoré náznaky, že Lipobay by mohol byť nebezpečný.“

 

Ak to nie je skvelé odporúčanie na pozíciu generálneho riaditeľa WHO, tak už ťažko nájsť niekoho iného s lepším odporúčaním.

 

Lauterbach sa už umiestnil na pozícii vo WHO už v roku 2025: Stal sa klimatickým expertom pre kontroverznú špecializovanú agentúru OSN. Ako člen Komisie pre zdravie a klímu bola jeho úloha definovaná takto:

 

„Cieľom expertného panelu je zabezpečiť, aby bola ochrana klímy vnímaná ako otázka ochrany zdravia v Organizácii Spojených národov a národnými vládami. To by mohlo viesť k väčšej pozornosti, väčšiemu financovaniu a väčšiemu počtu štúdií.“

 

Podobne ako von der Leyen ako predsedníčka Európskej komisie a Baerbock ako predsedníčka Valného zhromaždenia OSN, aj Lauterbach určite urobí svet „bezpečnejším a zdravším“.