Čoraz viac nemeckých miest zavádza nočný taxík pre ženy

13.12.2019 21:19

Po Heidelbergu a Weinheime, je to teraz aj mesto Mannheim, ktoré ho zaviedlo. Oldenburg. Münster, Brémy ho majú už dva roky. Nasledovať budú ďalšie nemecké mestá. S príchodom  státisícok mladých moslimských mužov do Nemecka po roku 2015 sa nemecké ženy stali doslova vyhľadávanou „korisťou“ pre  kriminálne uspokojovanie ich sexuálnych „chúťok“.

Ženy sa cítia ohrozené najmä vo večernych a nočných hodinách, najviac vtedy, keď sú samé a chcú sa dostať domov. Ešte pred niekoľkými rokmi bolo riziko, že sa stanú obeťou sexuálneho  násilia oveľa nižšie. Najmä mnohé mladé dievčatá sú ľahkomyselné a nechcú akceptovať, že bezpečnostná situácia v Nemecku sa dramaticky zhoršila.

Preto viaceré nemecké mestá pristúpili k zavedeniu nočných taxíkov, určených len pre ženy – samozrejme bez toho, aby pomenovali príčinu takéhoto kroku.

Mesto Mannheim podporuje tento projekt finančne a ženy platia za každú jazdu s týmto špeciálnym  taxíkom o sedem eur menej.

V projekte sú nasadzovani vždy tí istí a veľmi spoľahliví dôveryhodní taxikári a každá jazda je od začiatku až do cieľa sledovaná z centrály.

Ženy si tento projekt veľmi chvália a tešia sa zo zvýšenej bezpečnosti.