Cez víkend v Paríži demonštrovali tisícky za odstúpenie Macrona a vystúpenie z NATO

22.09.2022 23:22

Zatiaľ  čo francúzska vlada občanov neustála vyzýva k drastickému šetreniu s energiami, tak proti nej a proti jej výzvam demonštrovalo  cez víkend v centre Paríža niekoľko tisíc nahnevaných Francúzov.

To ale všetky nemecké prosystémové médiá samozrejme svorne zamlčali. Veď prečo by aj mali takými informáciami ešte prilievať doma olej do ohňa, keď u veľkej väčšiny Nemcov už horkne žlč a kypí krv, lebo vidia situáciu v Nemecku podobne ako demonštrujúci Parížania vo Francúzsku – a najmä vo východnom Nemecku sa už organizujú podobné akcie.

Demonštrujúci, medzi ktorými bolo veľmi mnoho ľudí zo strednej vrstvy - ktorá extrémne upadá, rovnako ako aj v Nemecku - skandovali o.i. anti-NATO parole a žiadali aj vystúpenie Francúzska z EÚ.

Florian Philippot, 40 ročný francúzsky politik a šéf EÚ-skeptickej strany Les Patriotes, bol spolu so svojím tímom organizátorom parížskej demonštrácie.

Na twitteri uverejnil viaceré fotky, ktoré ukazujú masy demonštrujúcich, nesúcich francúzske zástavy a opakovane volajúcich:

„Résistance!“ – Odboj!.

Masy protestujúcich žiadali odstúpenie Macrona i von der Leyen, žiadali aj Fr-exit, vystúpenie z NATO a EÚ a zrušenie sankcií, ako aj národnú suverenitu.

Francúzi jednoznačne odmietajú protiruské sankcie – dokazuje to prieskum verejnej mienky, ktorý  robil v septembri Institut Elabe.

Až 74 percent opýtaných sa vyjadrilo tak, že sankcie neprispejú k vyriešeniu ukrajinskej krízy.