Budúci? USA prezident Donald Trump je polovičný Nemec. Má korene pri Rýne - 1. časť

07.03.2016 21:25

 

Navštívil som dedinku, kde sa narodili starí rodičia Donalda Trumpa - Elisabeth a Friedrich Trump. Nie je však v USA, ako by si myslel takmer každý Európan. Leží len niekoľko kilometrov od Rýna, na úpätí nádherného rozľahlého pohoria Pfälzerwald (Falcká vrchovina, 1600 km štvorc., najväčšia celoplošne zalesnená vrchovina Nemecka), ktoré veľmi rád navštevoval a poľoval tam už slávny franský kráľ, Karol Veľký - otec Európy, ako ho označujú Nemci - v ôsmom storočí. 

Volá sa Kallstadt a nachádza sa v známej nemeckej vinárskej oblasti, len 18 kilometrov od Ludwigshafenu, druhého najväčšieho mesta Porýnia-Falcka. Je to veľmi malebná svojrázna dedinka, kde žije 1 200 ľudí. 

Ak by neexistoval Kallstadt, tak by Amerika bola ostala bez svojho absolútneho unikátu, ako možného budúceho prezidenta USA - Donalda Trumpa, muža, ktorý miluje krásu slovanských žien a ktorý má len slová opovrhovania pre Angelu Merkel. V súčasnosti je ženatý so Slovinkou Melániou, ktorá sa narodila v roku 1970 v Sevnici a v Ľubľane študovala architektúru. Neskôr odišla ako modelka do USA. Ak sa Trump stane prezidentom USA, tak bude prvou americkou First Lady, ktorá sa nenarodila v Amerike. 

Dedinku pod najúchvatnejšími horami Falcka mal veľmi rád aj dlhoročný kancelár, Helmut Kohl, rodák z Ludwigshafenu, ktorý tam často chodieval, veď zo svojho domu v Oggersheime to mal len na skok. A dedinčanom z Kallstadtu sa veľmi páčilo, že hovoril s nimi v ich ťažko zrozumiteľnom dialekte. Napríklad Trumpovo meno v ňom znie Drumb.

Samozrejme, že o svojom svetoznámom "Drumbovi" vie každý v Kallstadte a všetci sú na neho hrdí, aj keď nie každý to otvorene prizná. Každý ale otvorene povie, že by bolo obrovskou poctou pre dedinu, keby ich niekedy v budúcnosti prišiel ich slávny "krajan" navštíviť a pozrel si miesto, kde má svoje korene a z ktorého jeho starý otec odchádzal do USA chudobný ako kostolná myš. Donald Trump v Kallstadte nikdy nebol, za to tam ale bol pred rokmi na návšteve jeden jeho blízky príbuzný z USA.

Pokračovanie nasleduje