Berlín má obrovské obavy pred Trumpom ako prezidentom! Mainstream: Ako sa ministerka Baerbock už teraz pripravuje naňho

18.09.2023 22:47

Berlín a Washington sú blízkymi partnermi a neustále navzájom koordinujú svoju ukrajinskú politiku. Tak klame nemecký mainstream svojich čitateľov. Pravda je ale celkom iná – Berlín je vazalom Washingtonu a ukrajinskú politiku Berlína určuje Biely Dom.

 

Mainstream ale zároveň uvádza, že všetko sa môže náhle zmeniť, ak bude o 14 mesiacov znovuzvolený Donald Trump. Scholz a najmä ministerka Baerbock sa toho veľmi obávajú. Nemecká ministerka zahraničia sa toho obáva dokonca tak veľmi, že sa minulý týždeň vybrala do USA a snažila  sa tam presvedčiť  ultrakonzervatívnych Republikánov - ktorí všetci podporujú Donalda Trumpa a stoja za ním ako jeden muž - o svojich „úžasných“ hodnotách.

 

Annalena Baerbock zrejme nemá ani najmenšiu sebareflexiu – minimálne 70 percent Nemcov jej neustále potvrdzuje jej  absolútnu neschopnosť vo funkcii ministerky zahraničia. Stačí sledovať diskusné príspevky v médiách k článkom, ktoré sú venované jej aktivitám, aby bolo jasné, ako ju hodnotia občania Nemecka.

 

Je na posmech už aj len tým, že nie je schopná pri trochu náročnejších politických témach povedať niekoľko viet bez toho, aby to nevyčítala zo svojich vopred pripravených papierov.

Zosmiešňuje sa aj svojou veľmi zlou angličtinou.

 

A zosmiešnila sa aj teraz v rozhovorch s ultrakonzervatívnymi Republikánmi v USA. Tí predsa veľmi dobre vedia, komu slúži a čie príkazy poslušne plní.

A len skutočný hlupák si môže myslieť, že je možné narušiť väzby, ktoré spájajú Trumpa s týmito Republikánmi. Tí vedia veľmi dobre,  že jedine len Trump dokáže dokonale a pôsobivo presvedčiť  amerických občanov, aké sú dôležité pre národ tradičné konzervatívne a kresťanské hodnoty.

 

Nemecký mainstream s obavami v súvislosti s cestou Baerbock do USA, napísal:

 

„Joe Biden je dnes v Bielom dome aj expertom na zahraničnú politiku zo starej školy, pre ktorého znamená bezpečnosť Európy a vôľa po spoločnej obrane všetko. Európania a Američania úzko spolupracovali, dokonca do značnej miery harmonicky, pri podpore Kyjeva od začiatku vojny.

Ale dobrý čas Bidena v Bielom Dome by sa mohol skončiť približne o 14 mesiacov. Preto najvyšší diplomat Nemecka ministerka Baerbock odletela na diplomatické turné do USA.

 

Ale namiesto skúmania východného pobrežia, ktoré je pre zelenú ministerku zahraničných vecí politicky výhodné, začala odvážne so svojou propagandou v srdci Republikánov a v bašte Trumpovho svetonázoru, v Texase, a s cieľom potom presvedčiť republikánskych senátorov a predstaviteľov vo Washingtone, že podpora Kyjevu by sa nemala znižovať.

 

Kritika od Trumpa a ďalších Republikánov voči miliardovým investíciám Ameriky na Ukrajine čoraz viac graduje. Do konca septembra môže dôjsť k veľkému tresku, pretože Republikáni v Snemovni reprezentantov chcú odmietnuť ďalší rozpočet a tým aj nové platby pre Ukrajinu.“

 

V Texase je guvernérom verný prívrženec Trumpa Greg Abott. Baerbock sa s ním stretla a ten jej dal jasne najavo, že jej „hodnoty“ nie sú jeho hodnotami a ani hodnotami Američanov z Texasu.