Balaklija: Ako mainstream produkuje „fakty“ o heroických víťazstvách Ukrajiny a len o Pyrrhových víťazstvách Rusov

19.09.2022 16:16

V tomto prípade ide o prelomenie ruských línií pri meste Balaklija a dobytie „obrovského“ územia ukrajinskou armádou.

Nemecké mainstream médiá, ako napríklad „n-tv“ sa k tomu vyjadrili v absolútne prehnanej forme a tvrdili, že Ukrajinci zvíťazili nad Rusmi v heroickej bitke, ktorá vojde do dejín.

Neuviedli ale, že útok sa odohral na území, kde Rusi už predtým z takticko-strategických dôvodov stiahli a premiestnili veľkú časť oddielov a ponechali tam z nich len malú časť. Takže ukrajinská presila mala ľahkú prácu.

Preto nešlo o žiadnu heroickú bitku. Do dejín vošli iné bitky ako heroické - ako bitka o Stalingrad a Leningrad, kde nemeckí fašisti utrpeli hanebnú porážku. Aj bitka o Rusko, keď zas Napoleon utprel zničujúcu porážku od ruského generála Kutuzova vošla navždy do histórie.

Pri Balakliji sa neodohralo vonkoncom nič historické – vyfantazírovali to len mozgy mediálnych platených propagandistov.

Apopos, územie, ktoré Ukrajinci dosiaľ získali naspäť  sú len 2 percentá z toho, čo Rusi od 24. februára obsadili, a to je 120 000 km štvorcových.

Západný mainstream ozačuje naopak všetky neúspechy ukrajinskej armády len za Pyrrhove víťazstva Rusov (ide o veľmi draho zaplatené víťazstvo, ktoré víťaza nesmierne oslabilo – také víťazstvo patrilo starogréckemu kráľovi Pyrrhovi I.). Ak by to tak bolo, tak v ich sume by Rusi už mali byť dávno porazení a byť von z Ukrajiny.

Niekoľko príkladov z ruských „Pyrrhových víťazstiev“ ako ich proklamoval nemecký mainstream:    Bild 1.3. 2022:   Der Waffenstillstand in der Ukraine naht – ein Pyrrhussieg für Putin,    WELT-SICHTEN 30.3.2022:  Putin vor einem Pyrrhussieg,      Badische Zeitung 21.4.2022: Für Putin ist die Einnahme Mariupols nur ein Pyrrhussieg.

Sme už v druhej polovici septembra a všetky tie početné, tzv. ruské Pyrrhove víťazstva, ako ich definoval západný mainstream, Rusov nielenže nezahnali domov, ale Moskva ešte stále nezrušila  hranicu 200 000 vojakov, po ktorú definuje všetky svoje vojenské aktivity ako špeciálnu vojenskú operáciu a nie ako vojnu.

Len ak by povolala a vyslala viac vojakov ako je táto hranica, potom to už je pre Moskvu vojna.

Všetky údajné historické víťazstva Ukrajincov nad Rusmi, ktoré sa akosi množia páve teraz, keď sa nálada občanov s rastúcou infláciou a blížiacou sa zimou, keď o.i. vážne hrozí nariadené mrznutie občanov (s výnimkov politikov), blíži k bodu mrazu, slúžia k tomu motivovať občanov k ďalším obetiam pre historické víťazstvá Kyjeva a za akceptovanie dodávok ďalších zbraní Kyjevu.

Ešte jedna strategická maličkosť k Balakliji.

„Historické“ víťazstvo pri Balakliji znamenalo – o tom ale mainstream neinformuje - že víťazné ukrajinské oddiely sa vmanévrovali do zvláštnej situácie. Sú totiž z troch strán uzavreté Rusmi. Ak Rusi uzavrú aj štvrtú stranu, tak potom z toho napokon nebude pre Ukrajincov ani len Pyrrhovo víťazstvo.