Augsburg: 27 ročný africký azylant ohrozoval sekerou a mačetou ľudí

03.04.2020 22:43

Opäť jeden z hosťov kancelárky prejavil svojským spôsobom vďačnosť Nemcom za milé prijatie: V utorok ráno o štvrtej muselo zasahovať desať bavorských policajtov, aby spacifikovali nebezpečného Afričana. Ten na autobusovej zastávke na Salomon Isler Strasse úplne bezdôvodne zaútočil sekerou na čelné sklo autobusu miestnej dopravy, v ktorom sa viezla do práce skupina vodičov Dopravného podniku Augsburg. Vodičovi  sa podarilo s autobusom újsť prv ako útočnik mohol vniknúť do vozidla. Následne okamžite vyrozumel políciu.

Ale skôr ako mohla zasiahnuť polícia, tak 27 ročný azylant zastavil vodičku osobného auta, ktorá tade prechádzala. Potom zhrozenej a na smrť vystrašenej 50 ročnej žene začal sekerou sekať do predného i bočného skla jej auta.

Mala veľké šťastie - lebo ulica bola ako vymretá - že z bočnej ulice práve vychádzal mladý muž a ten jej odvážne pribehol na pomoc. Afričan ho napadol a zranil mačetou. Napriek zraneniam sa silnému urastenému mladému mužovi podarilo kancelárkinho hosťa zadržať.

Krátko potom už prišla na miesto činu polícia a azylanta zatkla. Zraneného dopravili hneď na intenzívku Univerzitnej kliniky.

Podozrivo rýchlo bolo zistené, že trestný čin nemal ani islamistické a ani teroristické pozadie. Bol hodnotený (ako takmer vždy v podobnych prípadoch) ako čin psychicky narušeného človeka. Muž bol z policajnej stanice hneď po tom, ako bola zistená jeho totožnosť, prevezený na psychiatriu.