Arabskí kresťanskí utečenci sú vystavení nenávisti moslimských extrémistov dokonca aj v EÚ

30.09.2018 23:22

Do Nemecka prichádzaju už dlhú dobu tisícky utečencov z arabských krajín, a to nielen odtiaľ, kde sa odohrávajú brutálne vojenské konflikty. Je medzi nimi aj veľa arabských kresťanov, najmä zo Sýrie. Len z Iraku ušlo za posledné roky viac ako 60 000 arabských kresťanov. Čo je širokej verejnosti v Európe však takmer neznáme, to je skutočnosť, že títo kresťania, ktorí hľadajú azyl predovšetkým v Nemecku, sú dokonca aj v tejto kresťanskej krajine vystavovaní útokom a prenasledovaniu radikálnymi moslimami a salafistami, ktorí tam žijú trvalo alebo prechodne!

Podľa Open Doors, organizácie, ktorá sa zasadzuje za ľudské práva, je vo svete prenasledovaných asi 100 milónov kresťanov.

Najviac trpia kresťania v Somálii, Sýrii (nebolo tomu tak za vlády prezidenta Assada, ktorý kresťanov chránil a aj chráni), Iraku, Jemene, Pakistane, Saudskej Arábii.

Je priam neuveriteľné, že utečeneckí arabskí kresťania, keď po ťažkých útrapách a utrpeniach konečne dosiahnu Nemecko a veria, že našli pokojné útočište, tak aj tam ich nájdu moslimskí extrémisti a dokonca ich objavia aj v azylových domovoch.

Do Nemecka prišla aj arabská kresťanka Aischa M. z Iraku.  Ako kresťanka musela byť vo svojej vlasti veľmi opatrná. Svoju vieru musela ukrývať. Jej moslimská rodina o tom vedela a sa od nej dištancovala. Keď sa jej situácia stávala čoraz nebezpečnejšou, tak ušla s pomocou prevádzačov pred niekoľkými rokmi do Nemecka.

Dva roky strávila v azylovom domove. Rozpráva:

„Po celý ten čas som musela pripravovať svoje jedlo len na izbe. Akonáhle som prišla do spoločnej kuchyne, tak som bola atakovaná moslimskými utečencami zo Sýrie, ktorým ma okrikovali, že som nečistá a že urobím aj kuchyňu a tým aj ich potraviny nečistými. Prečo sú ale títo ľudia potom v Nemecku, keď sú pre nich kresťania nečistí? A peniaze Nemcov nie sú pre nich nečisté? Tie však s radosťou poberajú a neštítia sa ich vôbec.“

Oficiálne čísla o tom, akým útokom  a ako často sú kresťanskí azylanti z arabských štátov v Nemecku vystavení útokom moslimských extrémistov, dosiaľ neexistujú. Postihnutí tvdia, že sú veľmi vysoké.

V tejto súvislosti sa natíska niekoľko  otázok, z ktorých uvediem dve:    

Prečo moslimovia migranti neutekajú do bohatých moslimských arabských krajín ako do Kuvajtu, Saudskej Arábie, či Kataru, kde by ich nerušila žiadna prítomnosť kresťanov, ako je to v EÚ?

Prečo hromadne utekajú do úplnej inej, im cudzej kresťanskej kultúry v EÚ?

Vysvetliť to možno len tým, že to celé je riadné a oganizované tými, ktorí majú eminentný záujem vyvolať nepokoje v EÚ, a tak ju oslabiť, prípadne rozbiť!

V Nemecku sa už dlhšie množia prípady, keď ľudia, ktorí od narodenia žijú v Nemecku a platili štátu desťročia dane, odrazu dostanú výpoveď z bytov, ktoré patria mestu, s odôvodnením, že ich mesto potrebuje pre moslimských utečencov.