Aj to je AfD: Afričan z Eritrei je v AfD, je kritikom utečeneckej politiky

15.11.2019 22:11

Má 36 rokov a hoci má africké korene a narodil sa v Eritrei, tak je lepším obhajcom tradičnej európskej a nemeckej kultúry, ako časť rodených Európanov i Nemcov.

Politik AfD Homib Mebrahtu prišiel pred viac ako tridsiatimi rokmi ako malé dieťa s rodičmi do Nemecka, keď v jeho vlasti pretrvávala dlhodobo občianska vojna. V Nemecku dostali azyl. Ako som sa dozvedel, tak vyrastal v skromných pomeroch spolu s troma súrodencami v svetoznámom Heidelbergu, na rieke Neckar.

Už veľmi skoro pochopil, že je dôležité, aby sa ako Afričan stal dobre integrovanou súčasťou európskej a nemeckej civilizácie.

Aj keď nikdy nezapieral svoj pôvod a aj eritrejská kultúra ostala súčasťou jeho vnútra, tak prijal novú kultúru takpovediac do svojich génov. A očarovala ho veľmi aj sloboda človeka, ktorá je pre neho dôležitým aspektom európskej demokracie a čo v Afrike nie je samozrejmosťou.

Plne sa identifikoval s európskymi hodnotami, ktoré pokladal za dobré a správne a ktoré v afrických štátoch, najmä v tých kde vládne islam, neexistujú.

Veľmi skoro pochopil, že AfD je stranou, ktorá sa svojím programom a  svojimi aktivitami najviac zhoduje s jeho predstavami o slobode a patriotizme. Samozrejme, že Homib má nemecké občianstvo a cíti sa byť hrdým nemeckým patriotom.

Je jednoznačným odporcom islamu a jeho nebezpeečnej ideológie. Je aj proti politike nemeckej Ľavice a proti utečeneckej politike kancelárky.

Je pre neho nepochopiteľné, že ak sa v jeho Nemecku otovorene niekto prizná, že je politicky prívržencom pravicového zmýšľania, tak veľa ľudí si o ňom myslí, že je podozrivý z fašistického myslenia.

Čo je samozrejme absolútny nezmysel. Predsa aj Helmut Kohl CDU a dlhoročný kancelár, bol konzervatívnym autoritatívnym pravičiarom a aj obrovským patriotom a beda tomu, ak by ho bol niekto upodozrieval za to z fašistického zmýšľania. A aj pre Kohla bola najväčším nepriateľom nemeckej demokracie práve Ľavica.

Ak sa Homiba opýtate, prečo vstúpil do AfD  a nie napr. do strany utečencov v Nemecku, tak povie s náznakom irónie – citujem jeho krátku odpoveď:

„Z osobnej potreby môcť aktívne bojovať proti utečeneckej politike.“

Homib je členom Okresného predsedníctva AfD, Heidelberg.