1. časť: Kedy sa začne vojna? Podľa hrôzostrašných vyhlásení nemeckých generálov a politikov o Putinovi, už v dohľadnom čase! Nemecká vláda pripravuje občanov na vojnu s Ruskom
19.07.2025 11:16Vyhlásenia a predovšetkým rozhodnutia kancelára, najvyšších nemeckých generálov a vojnové bubny nemeckých médií umožňujú len jeden záver: „Tlačia“ na bezprostrednú vojnu s Ruskom. To dokazuje súhrn vyhlásení z posledných dní.
Merzova vláda akoby viedla Nemecko priamo do vojny s Ruskom. A takmer neuplynie deň bez toho, aby nemeckí vládni predstavitelia alebo vojenskí predstavitelia neurobili ďalšie vyhlásenie alebo neoznámili rozhodnutie, ktoré možno interpretovať iba tak, že sa Nemecko už skoro môže dostať do vojny s Ruskom, „samozrejme“, ktoré sa už vraj chystá napadnúť NATO krajiny ( v tejto súvislosti pripomeniem môj článok: 2. časť: Reč prezidenta Putina v Bundestagu 25.9.2001, ktorú všetci mierumilovní Nemci nadšene pozdravili, dúfajúc na spoločnú európsku budúcnosť s Ruskom! Bol tam aj istý poslanec Merz a obdivne nadšene tlieskal ).
Kancelár Merz už krátko pred federálnymi voľbami pritiahol pozornosť ako radikálny vojnový štváč, keď koncom minulého roka Moskve pohrozil, že ak sa stane kancelárom, dá Putinovi toto ultimátum:
„Buď by Putin zastavil bombardovanie Ukrajiny do 24 hodín, alebo by kancelár Merz dodal Kyjevu rakety Taurus na útok na ciele hlboko v Rusku.“
Katastrofálne na tejto výpovedi je, že Nemecko by potom bolo priamo vo vojne s Ruskom, pretože je všeobecne známe, že Taurus môžu ovládať iba nemeckí vojaci. Ukrajincov na to tiež nemožno vycvičiť, pretože problém je v tom, že letové plány pre Taurus sa dajú vytvoriť iba pomocou prieskumných údajov Bundeswehru. A Ukrajina k nim samozrejme nemá voľný prístup, čo znamená, že by to určite boli nemeckí vojaci, ktorí by vyberali ciele a vytvárali letové plány pre rakety Taurus.
Zdá sa, že to pánovi Merzovi bolo v určitom okamihu vysvetlené, čo to natáral, pretože aj po tom, čo vyhral voľby, vyhrážal sa Moskve aj naďalej odovzdaním Taurusu Ukrajine, než táto téma následne zmizla z jeho vyhlásení – mimochodom, bez vysvetlenia.
Namiesto toho prišli istí „chytráci“ vo federálnej vláde s novým nápadom:
V máji, hneď po nástupe vlády do úradu, bolo oznámené, že má v úmysle financovať spoločnú výrobu dronov na Ukrajine. Drony by podľa plánu vyrábali spoločne ukrajinské a nemecké obranné spoločnosti a náklady by zaplatila nemecká vláda, samozrejme z peňazí všetkých občanov!
Nespomínalo sa však to, že Nemecko chce zrejme tiež zlepšiť technické možnosti dronov.
Podľa všetkého čo sa vie ide o ukrajinské drony AN-196, ktoré majú údajne dolet až 2 000 kilometrov a sú schopné niesť hlavicu s hmotnosťou až 75 kilogramov.
Nemecká vláda chce umožniť Kyjevu strieľať až 2 000 kilometrov hlboko do ruského vnútrozemia.
Bez nemeckých prieskumných údajov to ale nepôjde.
Zdá sa, že nemecká vláda zatiaľ verí, že svoju účasť vo vojne môže skryť podporou a financovaním útokov dronmi s dlhým doletom namiesto dodávok Taurusu, ale to nepôjde.
Dôvodom je, že ukrajinské drony s dlhým doletom – rovnako ako Taurus – nemôžu efektívne útočiť na ciele v Rusku, ak Ukrajina nedostane prieskumné údaje zo Západu. Vedieť, kedy napríklad zaútočiť na ruské vojenské letisko, aby sa zničilo čo najviac ruských lietadiel, si vyžaduje aktuálne satelitné snímky.
Pokiaľ ide o satelitné snímky, mnohí ľudia myslia len na USA, pretože len málokto vie, že Nemecko má vlastné prieskumné satelity.
Od roku 2006 Nemecko v rámci programu SAR-Lupe vypustilo do vesmíru päť prieskumných satelitov, ktoré dokážu poskytnúť snímky s vysokým rozlíšením akéhokoľvek miesta na Zemi bez ohľadu na počasie alebo dennú dobu. Tri satelity nástupníckeho programu SARah boli vypustené v roku 2022 a v súčasnosti sú v prevádzke.
Okrem toho si Bundeswehr v roku 2021 objednal od Ruska mapy terénneho reliéfu, ktoré môžu drony alebo lietadlá Taurus použiť na lety vo veľmi nízkych nadmorských výškach nad Ruskom, aby sa vyhli ruskej protivzdušnej obrane. Takéto mapy má inak k dispozícii iba Pentagon.
To znamená, že Bundeswehr má všetko, čo Ukrajina potrebuje na útok na ciele hlboko v ruskom vnútrozemí. A naopak to znamená, že Kyjev nemôže takéto útoky efektívne vykonávať bez tejto nemeckej pomoci.
Ak teda Kyjev začne s takýmito útokmi, malo by byť každému v Rusku jasné, že Nemecko za nimi stojí.
A či ruská vláda súhlasí s Merzovým názorom, že financovanie, vývoj, výroba a používanie takýchto dronov Nemeckom proti Rusku nepredstavuje účasť Nemecka vo vojne, je veľmi otázne.
V Rusku totiž už veľmi jasne dali najavo, že „nemajú inú možnosť, ako zaútočiť na Berlín, ak Ukrajinci s pomocou nemeckých vojakov zaútočia na Moskvu nemeckými zbraňami“, ktorých operačné plány sa naviac len sotva dajú vypracovať bez zapojenia údajov nemeckých spravodajských služieb, t. j. nemeckých vojakov.
Dokončenie zajtra