Záhada: Prastará mysteriózna „armáda tisícok obrovských kameňov“

05.11.2017 23:03

Vo francúzskom Bretónsku v blízkosti Atlantiku je postavených viac ako 3000 kamenných blokov o výške 4 metre v pravidelných symetrických paralelných radoch. Kto ich postavil, kedy to bolo a za akým účelom, na to veda nemá nijakú odpoveď, okrem dohadov a domienok.

Oceán je celkom v blízkosti a kto sa vydá na neďaleký umelý kopec, tak má pod sebou fascinujúci výhľad na obrovské polia posiate vysokými štíhlymi kameňami, takzvanými menhirmi. Pri troche fantázie možno z výšky v nich vidieť aj akúsi obrovskú kamennú armádu.

Pre mňa to bol úchvatný nezabudnuteľný pohľad a dlho som zotrval medzi kamennými vojakmi. Vnímal som ten neobyčajný a podivuhodný komplex skôr ako mystický kamenný les. Mám vlastnú teóriu o jeho pôvode a vzniku, o čo píšem na jednom z mojich webov a bude to aj v mojej pripravovanej knihe Veľké záhady v našej Slnečnej Sústave.

Toto mysteriózne miesto navštevujú ročne státisícky ľudí a mnohí z nich ho zažívajú ako Mystický Chrám plný vibrujúcich energií. A hoci v mojom vnútri neustále vibruje priam explodujúce množstvo energie, tak aj som to zvláštne miesto zažíval ako zdroj neobyčajných rezonancií a už po krátkom čase takého zotrvania sa dostavil pocit intenzívneho vnútorného kontaktu s celým kozmom – stav, kedy všetko povrchné pozemské stráca zmysel.

Veľmi zaujímavé a záhadné je aj rozostavenie menhirov – všetko je rozostavené symetricky. V blízkosti je obec Carnac a tam si ľudia rozprávaju rôzne historky a legendy o pôvode tejto kamennej konštrukcie.

O.i. aj to, že pred dávnym časom ju za jediný deň postavili obrovia, ktorí prileteli na Zem z Mesiaca na nebeskom hadovi a vyzvali ľudí, aby tam prinášali svojich chorých a telesne postihnutých, že ich kamene vyliečia.

Moje rozsiahle štúdiá mytológií starých významných národov a ich legiend ma naučili, že takmer vo všetkých je aj racionálne jadro, neraz aj veľmi nápadné a jednoznačné!!!

Táto kamenná alej sa rozprestiera na dĺžke štyroch kilometrov a vedie od Carnacu až na breh Atlantika. Pôvodne bola údajne dlhá až osem kilometrov, ale v priebehu stáročí polovica kameňov bola postupne odnesená a použitá. Podľa toho ich muselo byť okolo 6000.

Záhadné je aj to odkiaľ a ako boli také ťažké megality dopravené na miesto, kde stoja. Nevysvetlené ostáva aj to, z akého dôvodu boli použité smerom od západu na východ čoraz menšie kamene. Na začiatku kamenných radov na západe sú najvyššie kamene štvormetrové a ďalej  smerom na východ čoraz nižšie a nižšie.

Záhad v tejto stavbe je mnoho. Napríklad aj to, že pri pozorovaní z väčšej výšky možno objaviť  v kamenných radoch aj geometrické obrazce vo forme exaktných trojuholníkov, pričom všetky majú ten istý pomer strán: 5:12:13.

Aký to malo zmysel a pre koho? Oficiálna veda o tom mlčí, lebo nevie odpoveď!

Archeológovia tvrdia, že menhirová stavba je stará minimálne 6 500 rokov, smerom ďalej to ale neobmedzujú (takže koľko? 10 000? 50 000?......ešte viac?

Presne to ale vôbec nevedia. Die Herren Wissenschaftler haben keine Ahnung! Vielleicht wissen es aber die Herren der Unterwelt……….

Kto ale bol v stave pred mnohými tisícročiami vybudovať z tisícok niekoľko ton vážiacich monolitov taký precízny a obrovský komplex?

A to bez adekvátnej techniky? Vylúčené a nemožné!