„Vladimir Putin je ako ja", napísal vo svojej biografii francúzsky herec Gérard Depardieu

08.03.2015 21:34

Biografia Gérarda Depardieu sa čoskoro objaví v nemčine v Nemecku. Hviezdny francúzsky herec sa stal v januári  2013 ruským občanom. V knihe opisuje aj svojho dobrého priateľa ruského prezidenta Putina.


Zmieňuje sa o tom, že obaja mali veľmi podobný osud. Aj Putin aj on mali veľmi ťažké detstvo a veľa nechýbalo a mohli sa dostať na šikmú plochu. Depardieu v knihe viackrát vyjadruje svoj veľký obdiv ruského prezidenta a jeho politiky. Taktiež v nej vyjavuje svoju veľkú lásku k Rusku.

 

Depardieu, ktorý žije striedavo v Rusku a Francúzsku, hovorí, že keď je v Rusku, tak všade vidí, že Putina obdivuje a miluje veľká väčšina národa. Rusi uznávajú, že im vrátil stratenú dôstojnosť a rešpekt, ktorý im Západ už odopieral.

 

Zdôraznil, že Putin nie je diktátor, ako ho Západ označuje a že plne rešpektuje Dumu, ruský parlament. Depardieu vyjadril názor, že na svete najviac obdivuje dve veľké osobnosti. Jednou je pre neho Vladimír Putin a druhou pápež Ján Pavol II.

 

V júli 2014 povedal v rozhovore pre Komsomolskuju Pravdu: "Mám obrovskú dôveru voči prezidentovi Putinovi. Všetko čo robí, robí len pre Rusko a v mene Ruska."